Osijek, 26 veljače 2017, 17,00 sati - sport, košarka, Mala dvorana Gradski vrt, Vrijednosnice Osijek - Šibenik, A-1 liga snimio Zdenko Pušić ------ 3X COLOR - SPORT

Poštovani,

Osječkim košarkašima očito su suđene zanimljive i neizvjesne završnice u srazu s prvoligašima iz Krešimirova grada. Nakon Jollyja i Šibenik se sinoć spretno provukao u Gradskom vrtu. Nećemo reći da je pobjeda gostiju nezaslužena, ali veći dio utakmice izgledalo je da će bodovi ipak ostati u Gradskom vrtu. “Brokeri” su odigrali sjajno prvo poluvrijeme. Neposredno prije odlaska na odmor momčad Vladimira Krstića imala je visokih +15 (47:32). No u nastavku domaćin nije više igrao u tako visokom ritmu, treća četvrtina apsolutno je pripala gostima, koji su je dobili s čak 27:13. Šibenik je uhvatio priključak i bilo je jasno da će u posljednjoj dionici biti zanimljivo do samog kraja. Domaćin je posljednji put vodio u 32. minuti (64:63), nakon čega je prednost gostiju u nekoliko navrata iznosila i 6 poena. Ipak, 57 sekundi prije kraja, kod rezultata 77:78, nakon trice Kature Osječani su dobili priliku da ponovno povedu. Nakon što je Halilović napravio prekršaj u napadu, domaći su imali napad, no trica Mustapića nije ušla, nakon čega su gosti s linije slobodnih bacanja potvrdili minimalnu, ali zasluženu pobjedu.

Vrijednosnice Osijek, 80 – Šibenik, 81

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 27:22, 20:12, 13:27, 20:20

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 400. Suci: Peić, Prpić i Marunica (svi Zagreb)

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: J. Šarac, Došen, Robinson 21 (1-3), Žulj, Vuković 8, Katura 15 (4-4), A. Šarac 11 (6-8), Karlović 2, Turalija 4, Mustapić 19 (5-7)

ŠIBENIK: Radovčić, Šarić, Andabaka, Badžim 5 (2-2), Nakić, Bašić 4 (1-1), Pandurić 5 (2-2), Paić, Ivanov 19 (8-9), Petani 19 (0-2), Siriščević 10 (1-2), Halilović 19 (5-6)

Autor: N. Benčina, Glas Slavonije