KK Alkar – KK Vrijednosnice Osijek 54:87 (14:24, 17:26, 7:20, 16:17)

Alkar: Boban 2, Svalina 7, Modrić, Dominović 2, Župić, Vrkić 18, Gaurina 5, Bilandžić 3, Jurela, Šarac, H Vučić 16, K Vučić 1.
VROS: Došen 7, Robinson 4, Žulj 3, Vuković 7, Katura 10, A Šarac 21, Krajina 14, Karlović 2, Turalija 1, Mustapić 18.

Od prve minute igrači Vrijednosnica pokazali su da su u Sinj došli po bodove, te su sa discipliniranim napadom i čvrstom obranom stekli 10 koševa prednosti u prvoj četvrtini. U drugoj se isti ritam nastavlja, te prednost raste na +22, no tricom sa centra domaćini smanjuju na 31:50. Trener Vladimir Krstić je već u prvom poluvremenu izrotirao 9 igrača, te je jakim ritmom nastavio i u drugom poluvremenu, a prednost je samo rasla. Dominirali su Brokeri u obrani, skoku, preciznom šutu, asistencijama i osvojenim loptama i prednost je iznosila u 37. minuti visokih +41 (46:87). Ponovno je kapetan Šarac bio motor ekipe, ali imao je veliku pomoć u oporavljenom Mustapiću, te Katuri, Vukoviću, Krajini i Došenu. Zadnjih pet minuta na parketu su proveli mladi domaći igrači Turalija, Krajina, Žulj, Došen i Karlović, te rutinski priveli utakmicu kraju.

Ovo je peta gostujuća pobjeda Brokera u sezoni, ujedno i najuvjerljivija, kojom je već uvelike osigurano doigravanje prvenstva.
Slijedeću utakmicu Vrijednosnice Osijek igraju 26.02.2017. (nedjelja), u Osijeku, protiv GKK Šibenik sa početkom u 17.00 sati.