Večeras je na Splitskim Gripama odigrana 1. utakmica doigravanja za prvaka Hrvatske između KK Split i KK Vrijednosnice Osijek, u kojoj su domaćini poveli sa 1:0 u seriji.

KK Split – KK Vrijednosnice Osijek 67:59 (15:12, 20:20, 15:17, 17:10)

Split: Subotić, Kalajdžić 1, Kedžo 24, Rančić 5, Vrgoč, Dijan 11, Najev 4, Jukić 1, Filipović 18, Marić, Galić, Širko 3.
VROS: Šarac J, Došen 4, Robinson 3, Žulj, Vuković 13, Šarac A 11, Krajina 14, Karlović, Turalija 1, Mustapić 13.

Vrijednosnice bolje otvaraju utakmicu i dolaze do vodstva 0:5, no domaćini se bude i prelaze u vodstvo do kraja četvrtine 15:12. Druga četvrtina prolazi u izjednačenoj igri i na poluvremenu je 35:32, dok su Osječani minimalno bolji u trećoj i u zadnjih deset minuta se ulazi sa 50:49. Brokeri u 31. minuti dolaze do vodstva 50:52 i nakon toga se Split, nošen tribinama, ponovno vraća i sa serijom 8:0 dolazi do vodstva koje održava do konačnih 67:59. Kedžo, Filipović i Dijan nosili su igru domaćina, dok su se kod Vrijednosnica istaknuli Krajina, Vuković, Mustapić i Šarac.

Drugu utakmicu ove serije Vrijednosnice Osijek i Split igraju u Osijeku u subotu 29.04.2017. u maloj dvorani Gradski Vrt sa početkom u 19.00 sati.