Večeras je u sklopu 25. kola HT Premier lige ekipa KK Vrijednosnica Osijek pobijedila KK Alkar rezultatom 95:72.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 95:72 (21-12, 25-21, 24-13, 25-26).

KK Vrijednosnice Osijek: Tomsick 12, Taylor 6, Došen 6, Levinson, Markulin 15, Anzulović 5, Šarac 18, Krolo, Lindbom 15, Vrkić 13, Turalija 5.

KK Alkar: Jurela, Bašić 2, Modrić 1, Šimunović-Erpušina 3, Bilandžić, Booth 11, Graf 12, Svalina 9, Krajina 19, Žuljević 15, Marinović.

Od samog početka igrači trenera Vladimira Krstića kontroliraju igru i na kraju prve četvrtine vode 9 poena razlike. U drugoj četvrtini Vrijednosnice nastavljaju s dobrom igrom i povećavaju prednost na 13 poena.

U nastavku raspoloženi domaćini predvođeni kapetanom Aljošom Šarcem i dobrim šutom za tri poena prave najveću razliku na utakmici od 28 poena.

Zadnja dionica bila je rutinsko i mirno privođenje utakmice kraju. Kod Brokera najefikasniji su bili Šarac s 18 i Markulin i Lindbom s 15 poena, a kod gostiju Krajina s 19 i Žuljević s 15 poena.

KK Vrijednosnice su ovom pobjedom osigurale osmo mjesto koje vodi u doigravanje (drugu godinu za redom) i dokazale da im je tamo mjesto.

Sljedeću utakmicu KK Vrijednosnice igraju u srijedu, 25. travnja protiv KK Cedevite u Gradskom vrtu u 18 sati.