Večeras su u Zaboku Vrijednosnice izgubile utakmicu protiv KK Zabok.

KK Zabok – KK Vrijednosnice Osijek 98:81(16:25, 29:20, 33:16, 20:20)

Zabok: Marić 10, Tomas 20, Črnjević 7, Primorac 18, Lisica 5, Krajinović 3, Anzulović 3, Galić, Marić 12, Maričević, Jambrović 13, Markota 7.

Vrijednosnice: Jordano 20, Kujundžić 10, Frye 13, Topolović 8, Lakić 4, Filipović, Pavlović 6, Špehar, Porobić 4, Vedriš, Paić 16.

Košarkaši Zaboka zasluženo su slavili protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 98:81. Nakon lošeg ulaska u utakmicu, ključna je bila treća četvrtina koju je Zabok odigrao odlično i tako trasirao put prema pobjedi. Zabok je napokon odigrao u kompletnom sastavu. Nakon Petra Marića momčad je ojačana Damirom Markotom, a oporavili su se od ozljeda Andro Anzulović, Luka Krajinović i Antun Maričević, što je treneru Tomasu olakšalo posao.

Gosti su puno bolje otvorili utakmicu, osobito se to odnosi na Antonia Jordana koji je povezao četiri trice za +8 (8:16) svoje momčadi već u 5. minuti utakmice. Trener Tomas tada zove minutu, odmora, no serija Vrjednosnica Osijek se nastavlja. U 8. Minuti Pavlović zakucava za +15 (10:35), no u zadnjih dvije minute malo je živosti u igru Zaboka unio Jambrović, pa je nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 16:25.

Drugu je četvrtinu tricom otvorio Anzulović (19:25), probudili su Petar Marić i Toma pa je Zabok  u 13. minuti imao samo tri koša manjka (29:32). Gosti odgovaraju serijom od 6:0 (29:38), no Zabok tada pojačava obranu, odlično u napadu igra Primorac koji prvo smanjuje na -1 (40:41), a Lisica tricom dovodi Zabok u vodstvo (43:41). Na veliki odmor otišlo se s izjednačenim rezultatom 45:45.

Zabok je sve riješio u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 33:16. Nakon trice Markote u 28. Minuti rezultat je bio 69:61, a onda u idućem napadu nakon dosuđene osobne pogreške Paića na Markoti pri pokušaju trice, trener Kujundžić protestira  zarađuje tehničku pogrešku. Zabok od četiri bacanja pogađa tri i odlazi na +11 (72:61). Nakon toga ispod koša poentirao Jambrović uz dodatno slobodno bacanja, a “točka na i” bila je trica Gabriela Marića sa sirenom za neodstižnih +17 (78:61).

Gosti su na ulasku u zadnjih deset minuta napravili seriju od 6:0 preko Paića i Tylera (78:67), ali ih je tricom ušutkao odlični Tomas (81:67) i tu je priči bio kraj. Konačnih 98:91 postavio je tricom Krajinović.

Luka Tomas bio je najefikasniji i najbolji kod Zaboka uz 20 koševa I 4 asistencije. Odličan je ponvno bio i Mladen Primorac koji je uz 18 koševa upisao i 8 koševa uz 5 asistencija, Patrik Jambrović zaustavio se na 13 koševa, a raznovrsni Petar Marić na 12 koševa i 6 asistencija. Markota je debitirao sa 7 koševa i 5 skokova.

Kod gostiju Jordano je upisao 20 koševa (trica 6/10) uz 4 asistencije, a Pavao Paić je uz 16 koševa i 6 puta uspješno skočio. Odlični Amerikanac Dylan James Frye upisao je 13 koševa uz čak 8 asistencija.

Preuzeto sa: HKS

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u srijedu, 14.10.2020. u 18:00h protiv KK Zadar u Osijeku.