Večeras su Vrijednosnice u napetoj utakmici pobijedile Kvarner.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Kvarner 91:83 (21:24, 25:20, 16:26, 29:13)

Vrijednosnice: Ashton 35, Kujundžić 21, Tomljenović, Vladović 10, Primorac 5, Martinović, Flanjak, Dmitrović 3, Budimir 8, Šiško 9, Divić, Šuvak.

Kvarner: Fells 17, Čakarun 10, Lisica 22, Đugum 10, Marinelli 12, Vujasinović 7, Štemberger, Vucić 5, Zelanto, Smovjer, Kostić.

Kvarner je otvorio susret rezultatom rezultatom 10:2 što im je ujedno bilo i najveće vodstvo u utakmici. Vrijednosnice su brzo prebacile u višu brzinu, u drugoj četvrtini prešle u vodstvo (26:24) te su ga držale gotovo cijelo vrijeme do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Kvarner je napravio seriju 9:0 te je na kraju treće četvrtine opet imao +8 za 62:70. Nakon što je Mladen Primorac dobio isključujuću tehničku pogrešku Brokeri su napravili seriju 10:0, do kraja susreta su odigrali kvalitetno u oba smjera te zasluženo pobijedili sa 91:83. Kod Vrijednosnica najbolji igrači bili su Ashton sa 35 poena, 6 skokova, 5 asistencija i Kujundžić sa 21 poenom, 5 skokova i 2 asistencije.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Krenuli smo malo lošije u utakmicu, mislim da nas je onaj poraz iz Omiša malo poremetio tako da smo u startu pravili greške koje inače ne radimo. Međutim, poslije su momci stvarno bili odgovorni, na visini, ispoštivali smo sve ono što smo se dogovorili. Malo nas je možda sputala isključujuća tehnička Primorca, ali na kraju su momci i bez njega odigrali fenomenalno i zasluženo pobjedili.

Trener Kvarnera – Branimir Pavić: Čestitam Osijeku na zasluženoj pobjedi. Tri četvrtine vodili smo 7-8 razlike, u zadnjoj četvrtini smo se raspali i obrambeno i napadački.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 25.11. u gostima protiv Podstrane.