U posljednjem kolu Helios Alpe Adria Cup-a Vrijednosnice Osijek su izgubile na gostovanju u Austriji.

BK Klosterneuburg Dukes – KK Vrijednosnice Osijek 87:78 (26:17, 24:20, 17:22, 20:19).

BK Dukes: Bas 6, Leydolf, Pettinger 6, Burgemeister 8, Vay 12, Greimeister 10, Bavčić 25, Bauer 4, Kilić, Blažević 16, Lacić.

KK Vrijednosnice Osijek: Boban 7, Došen 16, Levinson 4, Mandić 9, Markulin 8, Krolo 8, Lindbom 9, Vrkić 15, Turalija 2.

Nakon početnog vodstva Vrijednosnica od 11:8 domaćini preuzimaju inicijativu i u laganom su vodstvu do poluvremena, koje je obilježila slabija obrana obje ekipe. U nastavku su domaćini predvođeni iskusnim Bavčićem i Vay-om rutinski privode utakmicu kraju. Bez ozlijeđenih Šarca i Taylora trener Vladimir Krstić je pružio prigodu svim raspoloživim igračima, a najbolje ju je iskoristio u svojoj premijeri u dresu ”Brokera” Mate Mandić. Sa svojom velikom energijom podigao je razinu obrane cijele ekipe, a sa raznovrsnim napadom pokazao je da će se u budućnosti na njega moći ozbiljno računati. Na žalost pred kraj treće četvrtine je doskočio protivniku na nogu i uganuo gležanj, te se nadamo da će se što prije oporaviti i priključiti ekipi.

Već sutra ”Brokeri” kreću put Sinja, gdje će u subotu protiv Alkara pokušati doći do novih prvenstvenih bodova.