Danas su u 1. kolu HT Premier lige košarkaši Vrijednosnica Osijek igrali u Zagrebu protiv KK Cedevite i izgubili rezultatom 82:59.

KK Cedevita – KK Vrijednosnice Osijek 82:59 (21:22, 22:12, 22:10, 17:15)

KK Cedevita: Wideman, Vidović, Jordano 13, Katić 11, Bajo 13, Ćorić 22, Buljević, Bošnjak 5, Vitali 6, Radović 2, Matković 10, Jacović.

KK Vrijednosnice Osijek: Mandić 9, Maskaljević, Boras 9, Bačić, Perić 1, Abdul-Malik 22, Šango 5, Darling 3, Turalija 2, Vrkić 8.

Košarkaši Cedevite bolje otvaraju utakmicu, ali tricom Abdul-Malika po završetku prve četvrtine gosti iz Osijeka prelaze u minimalno vodstvo 21:22.

U drugoj četvrtini domaćin se budi i agresivnom i brzom igrom odlazi na poluvrijeme s 9 poena prednosti. U nastavku utakmice igrači Cedevite povećavaju prednost koju rutinski održavaju do kraja. Brokeri su utakmicu odigrali u znatno oslabljenom sastavu bez ozlijeđenog Ihringa i Pavlovića (problem s registracijom) te Turalije koji se ozlijedio u drugoj četvrtini.

Najbolji strijelci u oba tima, Čorić za domaćina i Abdul-Malik za Brokere, postigli su 22 poena.

U 2. kolu HT Premijer lige KK Vrijednosnice igraju 13. listopada u 18 sati u Gradskom vrtu protiv Škrljeva.