Večeras su Vrijednosnice u produžetku izgubili od Furnira.

KK Furnir – KK Vrijednosnice Osijek 83:74 (17:16, 18:20, 25:17, 8:15, 15:6)

Furnir: Vidović 20, Krajina 11, Collins, Mandalinić 18, Karahodžić 12, Tišma, Nazor, Samac 4, Križan, Bjelanović 3, Rađa 13, Kos 2.

Vrijednosnice: Makoi 31, Porobić 2, Perković 11, Topolović 7, Džajić 7, Dugandžić, Grušanović, Tomljenović, Tokić, Kuany 9, Bošnjak 7, Jurić.

Prvih 20 minuta obje su se ekipe izmijenjivale u vodstvu, na odmor su gosti otišli sa minimalnom prednosti za 35:36. U nastavak je Furnir bolje ušao, u 26.minuti je imao vodstvo od 11 poena (51:40), do kraja četvrtine su Vrijednosnice smanjile na 60:53. U posljednjoj dionici Vrijednosnice su izjednačile za 60:60, Furnir je poveo još nekoliko puta a do kraja četvrtine su Brokeri opet izjednačili na 68:68. U produžetku su se domaćini bolje snašli te pobijedili sa 83:74. Furnir je predvodio Vidović sa 20 poena a Vrijednosnice Makoi sa 31.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u ponedjeljak, 21.03.2022. protiv Pelister-Bitola u 15:00h u sklopu NLB ABA Lige 2 uz direktan prijenos na Arena Sport TV.