Večeras je vodeća ekipa prvenstva  Zadar pobijedio borbenu ekipu Vrijednosnice Osijek.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zadar 75:87 (20:23, 15:20, 12:20, 28:24)

Vrijednosnice: Bašić 5, Jordano 24, Buljević 9, Darling 11, Lakić 3, Filipović 8, Kujundžić 10, Dmitrović 5, Ćorić, Šarenac, Jelavić, Vuković.

Zadar: Ivanov 14, Palokaj 4, Junaković 15, Keller 6, Gilbert 5, Uljarević 13, Ahmed 2, Vuković 6, Mavra, Fundić 19, Planinić 3.

Prvo poluvrijeme utakmice Vrijednosnice su držale priključak iskusnoj ekipi Zadra preko Antonia Jordana sa četiri zabijene trice, prvo poluvrijeme završava sa plus osam za goste rezultatom 35:43. Drugo poluvrijeme Zadar otvara još bolje i jače te odlazi na čak plus 16, treća četvrtina završava rezultatom 12:20. U zadnjoj četvrtini trener Brokera Domagoj Kujundžić uvodi mladog Franca Filipović i Vuka Dmitrovića koji su se odlično pokazali, postigli su koševe te vratili momčad u igru. Dvije i po minute prije završetka utakmice zabijenom tricom Roberta Kujundžića Vrijednosnice dolaze do rezultata 70:75, no iskusni gosti odnose pobjedu rezultatom 75:87. Kod Vrijednosnica najbolji igrač bio je Jordano sa 24 poena (trice 5/10), kojima je pridodao 4 skoka i 3 asistencije. Uz njega Darling najviše poena i to 11, uz 5 skokova i 3 asistencije. Kod Zadra najbolji su bili Stefan Fundić prvi strijelac sa 19 poena i 5 skokova, Junaković je dodao 15 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Pružio sam šansu mladim igračima, iako ih  nisam planirao ovoliko držati u igru, ali pošto su odgovorili fenomenalno onda sam ih ostavio jer su oni to zaslužili svojim odnosom na terenu te su utakmicu rezultatski učinili ponovno zanimljivom.

Igrač Vrijednosnica – Antonio Jordano: Mislim da smo pružili dobar otpor, puno bolje nego prvu utakmicu protiv njih na početku sezone. Dali smo šansu mlađim igračima, mislim da možemo biti zadovoljni s ovom utakmicom.

Trener Zadra – Jusup Danijel: Ja sam zadovoljan s dva boda, vidio sam dobre mlade igrače posebno kod Osijeka koji su pokazali da mogu igrati, bolje su reagirali nego naši mladi igrači. Zadovoljan sam s pobjedom, u ovom gustom ritmom natjecanja, jednostavno moramo neke igrače odmarati.

Igrač Zadra – Karlo Uljarević: Dobra utakmica, mislim da smo kontrolirali cijelu utakmicu sve do zadnjih 6,7 minuta kada smo se malo opustili. Na kraju smo bili fokusirani u obrani, pogodili neke šuteve i pobijedili utakmicu.

Sljedeća utakmica Vrijednosnica je u petak, 10.1.2020. u Zadru protiv KK Sonik Puntamika u 18:00h u direktnom TV prijenosu na Arena televiziji.