Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu od Cedevite Junior.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cedevita Junior 71:79 (26:15, 16:23, 11:26, 18:15)

Vrijednosnice: Makoi 11, Lisica 14, Porobić 6, Bošnjak 8, Topolović 18, Dugandžić, Grušanović 9, Tomljenović, Tokić 2, Špehar 3, Kuany, Jurić

Cedevita: Filipović 15, Miličević 3, Šabić 15, Bošnjak 6, Batinić 11, Ogrizović 4, Radović 2, Jelavić, Kučić 8, Mršić, Serdarušić 7, Planinić 8

Vrijednosnice su odigrale odlično prvo poluvrijeme, bile su puno agresivnije od protivničke ekipe, nekoliko puta su poveli sa 11 koševa razlike, Cedevita do kraja prvog poluvremena smanjuje na minus četiri za 42:38. U 22.minuti košem Filipovića gostujuća ekipa je prvi put povela za 44:45. Brokeri su još nekoliko puta poveli no do kraja treće četvrtine Cedevita je otišla na plus 11 za 53:64. Minutu prije kraja košem Makoia Vrijednosnice su se približile na 71:75, Cedevita je zabila još četiri poena te pobijedila sa 71:79. Vrijednosnice su predvodili Topolović sa 18 i Lisica sa 14 poena, a Cedevitu Filipović i Šabić svaki po 15 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Marko Mandić: Ovo nam je peta utakmica u osam dana, protiv Cedevite smo za pripremu imali jedan trening, dok je Cedevita imala osam dana to se jednostavno pokazalo i na terenu. Nama je nedostajalo malo svježine u drugom poluvremenu, smirenost u realizaciji. Cedevita je sa iskustvom Filipovića kojeg smo u prvom poluvremenu uspjeli neutralizirati, nije zabio niti jedan poen, na kraju je zabio 15 poena. Čestitam svojim dečkima, borili su se, trudili su se, pokazali su volju i želju, međutim danas je Cedevita kvalitetnije odigrala drugo poluvrijeme i zasluženo pobijedila.

Igrač Vrijednosnica – Marin Jurić: Držali smo dobar ritam utakmice, imali smo više lomljenja u utakmici ali nažalost nismo stigli. Čestitam na pobjedi Cedeviti.

Trener Cedevite – Damir Mulaomerović: Dosta teška, tvrda utakmica, nije baš lijepa za gledanje. Evidentno je da je Osijek bio umoran, mi nismo dobro pristupili u prvom poluvremenu tako da smo gubili na poluvremenu. Osijek je prepun dobrih, iskusnih igrača, mislim da smo u drugom poluvremenu bili bolji u obrani, koncetriraniji što je na kraju i presudilo utakmicu. Osijeku želim sve najbolje u nastavku, znam da im nije lako no takav je raspored.

Igrač Cedevite – Petar Ogrizović: Imali smo loš ulazak u utakmicu, nismo bili dovoljno agresivni. Veliki faktor je skok u napadu kojeg su oni imali 10 više na poluvremenu, fulali smo pet slobodnih bacanja, na kraju smo složili glave i to nam se vratilo.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 08.01.2022. protiv ekipe Furnir u Zagrebu