Večeras su Vrijednosnice izgubile zaostalu utakmicu 8.kola protiv Šibenke.

KK Vrijednosnice Osijek – GKK Šibenka 73:78 (21:23, 23:12, 14:20, 15:23)

Vrijednosnice: Makoi 6, Tomljenović, Porobić 7, Bošnjak 10, Topolović 26, Lisica 8, Tokić, Špehar, Kuany 16, Jurić

Šibenka: Kujundžić 10, Arslanagić 12, Gulin 9, Bašić 16, Paić, Rebić 7, Solomun 6, Antić, Jambrović 13, Pleadin 5.

Ekipa trenera Milačića krenula je u utakmicu vodstvom 0:6, te su održavali prednost do kraja četvrtine (21:23). U 12.minuti košem Porobića Vrijednosnice prelaze u vodstvo za 26:25, do kraja prvog poluvremena povećavaju vodstvo na 9 poena za rezultat 44:35. U nastavku su Brokeri bili bolji te su držali vodstvo sve do 38.minute (69:65) kada poenom Solomuna gostujuća ekipa prelazi u vodstvo (69:70). Nakon toga domaća ekipa je napravila nekoliko pogrešaka te Šibenka osvaja bodove rezultatom 73:78. Za Vrijednosnice najviše poena postigli su Topolović 26 i Kuany 16, a za ekipu Šibenke Bašić 16 te Jambrović 13.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Marko Mandić: Nakon prve četvrtine koju je Šibenik dobio mi smo uspostavili kontrolu utakmice, vodili smo drugu, treću, dobar dio četvrte četvrtine do 38. minute. Ovo je utakmica u kojoj je presudila jedna, dvije lopte koja je ovog puta otišla na stranu Šibenika. Nemam što zamjeriti dečkima, mi idemo dalje trenirati i pokušati ostvariti nove bodove a protivničkoj ekipi čestitam na pobjedi.

Igrač Vrijednosnica – Marko Bšnjak: Kako je trener tražio mi smo to prenosili na terenu što je urodilo plodom i odlazimo na poluvrijeme sa +9. Drugo poluvrijeme smo se držali, ali pad koncetracije u posljednjoj četvrtini je odvela utakmicu u drugi smjer što nismo htjeli. Čestitam Šibenki, nisu se se predavali a na nama je da radimo i probamo već u sljedećem kolu doći do dragocijene pobjede.

Trener Šibenke – Damir Milačić: Čestitke igračima, pogotovo ovoj petorci, pogotovo Domagoju Bašiću koji u 36.-oj godini neće izdati svoj klub.

Igrač Šibenke – Patrik Jambrović: Čestitao bi svojim momcima na pobjedi. Ovo nam je bila jako potrebna pobjeda, imali smo puno kikseva dosad. Nadam se da ćemo nastavit igrat dobro. Gostujuća pobjeda u Osijeku dosta je teška za ostvarit. Čestitao bi protivničkoj ekipi na odličnoj borbi.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 6.12.2021. u Zadru protiv Sonik Puntamike u 20:00h.