Večeras u napetoj utakmici ekipa Zadra tijesno je pobijedila Vrijednosnice u Zadru.

KK Zadar – KK Vrijednosnice Osijek 73:70 (22:17, 16:19, 14:19, 21:15)

Zadar: Justice 10, Palokaj 6, Bursać 10, Junaković 14, Onuaku 11, Paponja, Brala 5, Vujičić, Vuković 14, Buljan, Mavra 3, Planinić.

Vrijednosnice: Čelebić 15, Kujundžić 15, Clarance 8, Porobić, Paić 10, Filipović, Tokić, Špehar, Topolović 9, Lakić 13.

Zadar bolje otvara utakmicu, u četvrtoj minuti već su imali prednost od 10 razlike za 12:2, no do kraja četvrtine Vrijednosnice smanjuju na 22:17. U 15.minuti kontrom i dvicom Clarancea gosti izjednačuju za 28:28. U 17.minuti Vrijednosnice prelaze u prvo vodstvo košem Kujundžića za 30:32, nakon toga igra se koš za koš te prvo poluvrijeme završava rezultatom 38:36. Treću četvrtinu Brokeri su odigrali puno dinamitnije te četvrtina završava njihovim vodstvom od +3 za 52:55. Zadnju četvrtinu Vrijednosnice su vodile sedam minuta kada Junaković izjednačuje za 61:61 te prelaze u lagano vodstvo, gosti su imali još nekoliko prilika da se vrate no nisu uspjeli. Bila je ovo vrlo zanimljiva i napeta utakmica no Zadar je u završnici pokazao svoje iskustvo te pobjeđuju rezultatom 73:70. Za Vrijednosnice najviše koševa postigli su Kujundžić 15, Čelebić 15 i Lakić 13, a za Zadar Junaković 14, Vuković 14 i Onuaku 11.Ovo je prva utakmica Vrijednosnica sa Ninom Čelebić i Elijah Marcus Clarance. Nakon svega nekoliko zajedničkih treninga, trener Stipe Šarlija zadovoljan je rezultatom te očekuje da će ekipa još više rasti u ostatku natjecanja.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 13.01.2021. protiv KK Furnir u Osijeku u 17:00h.