Večeras su Vrijednosnice izgubile od ekipe Zadra.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zadar 77:97 (18:20, 21:28, 27:30, 11:19)

Vrijednosnice: Lisica 16, Kujundžić 31, Porobić 9, Topolović 8, Lakić 3, Pšihistal, Maskaljević, Tokić, Špehar, Ćosić, Jelavić, Paić 10.

Zadar: Carter 11, Palokaj 7, Bursać 8, Mavra 14, Onuaku 8, Jordano 11, Brala 5, Vuković 3, Junaković 20, Planinić 2, Kraljević 8.

U utakmicu bolje ulaze gosti, vode sve do 9.minute kada Šime Lisica izjednačuje i ostvaruje prvo vodstvo Vrijednosnica za 18:17, nakon toga Jordano zabija tricu te četvrtina završava sa 18:20. U drugoj četvrtini Zadar održava manju prednost, domaćini su nekoliko puta poveli koševima Kujundžića i Porobića za 29:28, 31:30, 39:37. U posljednje dvije minute gosti prve seriju 9:0 te prvo poluvrijeme završava sa 39:48. Iako su domaćini držali dobar otpor u prvom poluvremenu u nastavak Zadar ulazi puno jače, dominiraju cijeli nastavak, dobro iskorištavaju dužu klupu te zasluženo pobjeđuju sa konačnih 77:97. Brokeri su igrali bez ozljeđenog Clarancea i Filipovića. Vrijednosnice je predvodio Kujundžić sa čak 31 postignuta poena, Lisica 16 i Paić 10, a Zadar Junaković sa 20, Mavra 14, te Jordano i Carter svaki po 11.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi, nama predstoji grčevita borba za opstanak.

Igrač Vrijednosnica – Arijan Lakić: Prvo poluvrijeme je bilo egal, u drugo poluvrijeme Zadar je puno jače ušao, mi nismo bili u kontinuitetu . Protivničkoj ekipi svaka čast na igri i na borbi, puno su jače ušli u drugo poluvrijeme i zasluženo pobjedili utakmicu.

Trener Zadra – Ivan Perinčić: Čestitke ekipi na pobjedi, napravili smo što smo trebali i pobjedili utakmicu. Probali smo sačuvati neke igrače pošto već sutra imamo jako tešku utakmicu u Ljubljani. Ulaz u utakmicu nije bio onakav kako smo htjeli, međutim kako je utakmica odmicala tako smo bili sve bolji i bolji, svi su dobili šansu, čestitam svima od prvog do zadnjega. Znam da ekipi Osijeka danas nije bilo lako, falili su im neki igrači, ali sve najbolje im želim u nastavku prvenstva. Treneru Stipi Šarliji također, mislim da radi dobar posao, glavu gore samo neka ovako nastave i bit će to sve ok.

Igrač Zadra – Antonio Jordano: Nije bila laka utakmica, malo smo loše ušli ali smo u drugom poluvremenu stisnuli gas, odvojili se i zasluženo pobjedili u ovom gustom rasporedu koji nas čeka.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u srijedu, 24.03.2021. u Zagrebu protiv Furnira u 17:00h.