Večeras su Vrijednosnice Osijek borbeno pobijedile ekipu Šibenke.

KK Vrijednosnice Osijek – GKK Šibenka 93:91 (21:23, 25:27, 23:23, 24:18)

Vrijednosnice: Jordano 27, Kujundžić 17, Frye 17, Porobić 3, Topolović 10, Mudri, Filipović, Špehar, Vedriš, Jelavić, Lakić 11, Paić 8.

Šibenka: Freeman 25, Šarić 11, Miković 22, Širko 14, Andabaka 13, Živković, Solomun, Antić, Klarin, Pleadin, Vlaić, Jurković.

Utakmica je od samog početka bila napeta, igralo se koš za koš, četvrtina je završila s malom prednosti Šibenke rezultatom 21:23. U drugoj četvrtini utakmica se nastavlja u istome ritmu, gostujuća ekipa kažnjava pogreške domaćina te na poluvrijeme odlaze sa plus četiri za 46:50. Treću četvrtinu Šibenka otvara bolje, u nekoliko navrata odlaze na plus šest, pred kraj četvrtine zabijenom tricom Jordano smanjuje na 67:68, no četrvtina završava rezultatom 69:73. Posljednja četvrtina bila je vrlo napeta. Gosti su držali vodstvo sve do 38. minute kada tricom Lakića Vrijednosnice odlaze u vodstvo za 89:88. Kujundžić je povisio vodstvo, a Andabaka izjednačio za 91:91. Šibenka je promašila šut za pobjedu, Paić i Kujundžić zabijaju po jedno slobodno bacanje te Brokeri osvajaju pobjedu rezultatom 93:91. Ekipu Šibenke predvodili su Freeman sa 25 koševa, Miković sa 22 koša te Širko sa 14. Ekipu Vrijednosnica predvodili su Jordano sa 27 koševa te Kujundžić i Frye po 17 koševa.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Nismo odigrali onako kako znamo. Momci su na kraju dobro odreagirali, igrali su borbeno zadnjih par minuta i uspjeli smo okrenuti utakmicu u našu korist te na kraju zasluženo slavlje.

Igrač Vrijednosnica – Antonio Jordano: Teška utakmica, loše smo ušli u igru, mislili smo da ćemo lako ali mi protiv nikog ne možemo lako. Na kraju smo dali sve od sebe i čestitam nam na pobjedi.

Trener Šibenke – Miro Jurić: Doveli smo se u situaciju da dobijemo, imali smo težak tjedan ispred nas, nismo trenirali zbog izolacije, fali nam dva igrača u rotaciji, ali uz sve to mislim da smo odigrali dobru utakmicu.  Šteta, falili smo  šut za pobjedu. Čestitke ekipi Osijeka na pobjedi, mislim da je utakmica bila dobra, da je bila interesantna. Nadam se da ćemo za Zabok biti svi spremni, čestitam još jednom ekipi Osijeka.

Igrač Šibenke – Domagoj Šarić: Prije svega čestitke ekipi Osijeka. Mislim da smo bili bolji 38 minuta, na kraju nismo uzeli pobjedu. Teško je bilo nakon ovih sedam dana , pola ekipe nije treniralo. Mislim da smo izvukli maksimalno, čestitke mojoj ekipi.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 15.11.2020. u 17:00h u Osijeku protiv KK Adria Oil Škrljevo.