Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu od ekipe Šibenke.

KK Šibenka – KK Vrijednosnice Osijek 94:86 (22:18, 26:25, 14:14, 32:29)

Šibenka: Freeman 33, Šarić 2, Miković 21, Širko 11, Andabaka 1, Živković, Bašić 11, Solomun 12, Klarin, Pleadin 3, Vlaić, Jurković.

Vrijednosnice: Filipović, Kujundžić 17, Porobić 16, Lakić 8, Paić 20, Lisica 19, Tokić, Špehar 2, Pavić, Topolović 4.

Šibenka bolje otvara utakmicu, u 8. minuti imali su vodstvo od 9 razlike za 18:19, do kraja četvrtine gosti smanjuju na 22:18. Druga četvrtina nastavila se u istom ritmu, Vrijednosnice su u 3. minuti imale -10 za 34:24, no u 18.minuti koševima Lakića prelaze u vodstvo za 39:40. Domaćin nakon toga pravi seriju 9:3 i četvrtina završava rezultatom 48:43. Prvo poluvrijeme Šibenku je predvodio Freeman sa 17 koševa a Vrijednosnice Paić sa 15 koševa. Nastavak je bio sličan prvome dijelu, prednost domaćina sa 4-5 poena sve do 33. minute kada prave +12 za 73:61. Brokeri su opet smanjili na pet koševa razlike no na kraju domaćin pobjeđuje rezultatom 94:86. Iako oslabljeni, Brokeri su se dobro držali. Većinu utakmice Šibenka je držala vodstvo, no gosti su pružali dobar otpor te su se stalno približavali rezultatu.

Prvu utakmicu za Brokere odigrao je Šime Lisica koji se dobro pokazao, a igrali su bez ozljeđenog Čelebića i Clarancea. Za ekipu Šibenke najviše koševa postigli su Freeman 33, Miković 21 i Solomun 12, a za Vrijednosnice Paić 20, Lisica 19, Kujundžić 17 i Porobić 16.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u Osijeku, 02.02.2021. u 17:00h protiv Zadra u kupu Krešimir Ćosić.