Večeras je ekipa Vrijednosnica odigrala zaostalu utakmicu 13. kola koju je izgubila od Furnira.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Furnir 76:83 (16:23, 15:23, 25:11, 20:26)

Vrijednosnice: Čelebić 6, Kujundžić 18, Clarance 32, Porobić 5, Paić 13, Flanjak, Filipović, Tokić, Špehar, Grujić, Topolović, Lakić 2.

Furnir: Pandurić 15, Isabell 24, Majić 6, Jerković 14, Puou 4, Prelec, Vujić 5, Perić 3, Smolić 12, Šola, Buljević.

Ekipa Furnira puno agresivnije otvara utakmicu, domaćin pravi puno tehničkih grešaka te ih šut nije išao. U 18.minuti gosti imaju prednost od čak +18 za 26:44 što im je ujedno i najveće vodstvo u utakmici, Vrijednosnice do kraja prvog poluvremena smanjuju na 31:46. U drugom poluvremenu Vrijednosnice su bile malo bolje nego u prvom, prave uzastopno nekoliko dobrih poteza te do kraja četvrtine smanjuju na minimalnu prednost za 56:57. U 31.minuti domaćin pravi prvo vodstvo košem Clarancea za 58:57. Zadnjih nekoliko minuta bilo je napeto, 43 sekunde prije kraja rezultat je bio izjednačen 76:76, no pobjedu odnosi Furnir rezultatom 76:83. Za ekipu Vrijednosnica najviše koševa postigli su Clarance 32, Kujundžić 18 i Paić 13, dok su za Furnir Isabell 24, Pandurić 15 i Jerković 14.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Zaslužena pobjeda Furnira. Dogovorili smo se ući u utakmicu agresivno, čvrsto, katastrofa kako smo igrali danas. Pokušali smo se dizat, no onda smo se još više izmorili. Na kraju smo stigli i imali šanse no nismo iskoristili.

Igrač Vrijednosnica – Robert Kujundžić: Čestitam ekipi Dubrave na pobjedi. Katastrofa prvo poluvrijeme, užasno je teško cijelu utakmicu onda stizat rezultat, na kraju smo uspjeli stići no to nas je koštalo snage i izgubili smo utakmicu.

Trener Furnira – Vladimir Krstić: Ja bi čestitao svojim igračima, za nas vrlo važna pobjeda jer smo ušli u seriju poraza. Došli su novi igrači, posložili smo se i nadam se da će to biti pozitivan ritam za nas za dalje.

Igrač Furnira – Luka Pandurić: Iznimno jaka i teška utakmica protiv jako dobrog protivnika Vrijednosnica. Mislim da smo se sada vratili na pravi put nakon četiri izgubljene utakmice, ovako trebamo nastaviti dalje.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 17.01.2021. u Gorici protiv ekipe KK Gorica u 17:00h uz tv prijednos na HTV2.