Večeras su na Gripama u borbenoj utakmici Vrijednosnice izgubile odekipe Splita.

KK Split – KK Vrijednosnice Osijek 86:81 (21:20, 23:20, 21:22, 21:19)

Split: Perasović 4, Marčinković 12, Čampara 9, Babić 13, Vranković 8, Perković 11, Gizdavčić 5, Kedžo, Šarić 7, Bajo, Marić 17.

Vrijednosnice: Lisica 9, Kujundžić 21, Porobić 12, Lakić 10, Paić 13, Tokić, Špehar, Jelavić, Pavić, Topolović 16.

Prvu četvrtinu su se obje ekipe izmijenjivale u vodstvu. U 15.minuti Split pravi prvo veće vodstvo od plus devet za 34:25. Nakon toga Vrijednosnice prave seriju 13:4 zabijaju Porobić, Lakić te Topolović izjednačuje za 38:38. Potom je usljedilo nekoliko koševa i prvo poluvrijeme završava rezultatom 44:40. U nastavku domaćin nastavlja vodstvom do 3. minute kada Lisica izjednačuje za 49:49. Do kraja četvrtine Brokeri su još nekoliko puta izjednačili,a četvrtina završava sa 65:62. U 32. minuti Kujundžić donosi novo vodstvo Vrijednosnica za 65:67. Nakon toga ekipa Splita pravi seriju 9:0 za 81:71, gosti su uspjeli smanjiti na minus tri, no nedovoljno za konačnih 86:81. Brokeri su igrali bez ozljeđenog Filipovića, Clarancea i Čelebića. Za ekipu Splita najviše koševa postigli su Marić 17, Babić 13 i Marčinković 12, a za goste Kujundžić 21, Topolović 16, Paić 13 i Porobić 12.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju 07.03.2021. u Osijeku protiv Cibone u 17:00h.