Danas su Vrijednosnice odigrale 19. kolo Prve muške lige u kojem su pobjedile KK Jazine Arbanasi.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Jazine Arbanasi 93:77 (24:16, 22:16, 24:24, 23:21)

Vrijednosnice: Bradford 20, Dmitrović 10, Vladović 8, Budimir 17, Krajina 6, Flanjak 15, Martinović, Tomljenović 4, Bošnjak 2, Sudžum 11.

Jazine: Marić 8, Zagoršak 6, Ružić 20, Karamarko 3, Njegovan 2, Palčić 16, Bilokapić 6, Badrak 5, Lukić 3, Kazamovski 8.

Vrijednosnice su odlično krenule u utakmicu, zabijale su lagane poene, nakon prvih 10 minuta imale su vodstvo od 8 razlike (24:16), a do kraja prvog poluvremena su povećale vodstvo na 46:32. U drugom poluvremenu Brokeri su nekoliko puta poveli sa 18 poena što je ujedno i najveće vodstvo u utakmici. U 36. minuti ekipa Jazina je smanjila zaostatak na 9 razlike no Vrijednosnice brzo reagiraju te sigurno zaključuju utakmicu rezultatom 93:77. Za ekipu trenera Srđana Helbicha najviše su poentirali Bradford 20, Budimir 17 i Flanjak 15.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitke momcima na pobjedi, prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro u drugom smo malo pali zbog skraćene rotacije. Momci iz Jazina su odigrali odlično drugo poluvrijeme, znali smo da će se pokušati vratiti u utakmicu. Nadam se da će nam se uskoro vratiti neki ozljeđeni igrači.

Trener Jazina – Roko Jurlina: Čestitam Osijeku na zasluženoj pobjedi, bili su bolji kroz cijelu utakmicu. Mi nismo uspjeli uhvatit ritam, možda je na to utjecao i dug put koji smo danas obavili. U nekim segmentima sa vrlo mladom ekipom smo dokazali da možemo parirati i to je putokaz za dalje. Ostaje nam tri kola, borimo se za šesto mjesto za ligu za prvaka što bi bila velika nagrada za ovu praktički juniorsku ekipu. Sretno Osijeku dalje i nadam se da se vidimo još ove godine.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu, 25.02.2023. u Osijeku u protiv KK Zagreb u 17:00h.