Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu u Zagrebu protiv ekipe Furnir.

KK Furnir – KK Vrijednosnice Osijek 90:64 (23:10, 25:14, 24:20, 18:20)

Furnir: Pandurić 15, Majić 9, Brzoja 16, Jerković 5, Branković 12, Vlahovec, Prelec, Cvitanović 2, Perić 9, Buovac 2, Jelenek 2, Smolić 18.

Vrijednosnice: Jordano 7, Kujundžić 7, Frye 10, Topolović 14, Lakić 9, Filipović, Špehar, Porobić 11, Vedriš, Paić 6.

Košarkaši Furnira upisali su prvu pobjedu ove sezone u HT Premijer ligi. Izabranici Vladimira Krstića su u Dubravi nadigrali Vrijednosnice Osijek 90:64 u susretu koji je od samog početka bio jednosmjerna ulica. Već nakon nepune tri minute strateg Osječana Domagoj Kujundžić morao je zvati minutu odmora jer je Furnir na krilima Mislava Brzoje poveo 9:2, a prvu četvrtinu rješio u svoju korist 23:10. Rastrčani Dubravaši punili su koš gostiju koji su imali veliki broj izgubljenih lopti i vrlo loš šut za tricu, pa je nakon trice Luke Pandurića već sredinom druge četvrtine bilo velikih +21 (41:20). Nastavak susreta prošao je u dominaciji Furnira, a odlična igra treneru Krstiću je omogućila da svim igračima da priliku u ovom susretu. Najvećih +33 (83:50) bilo je u 34.minuti.

Ante Smolić je predvodio Furnir sa 18 poena (šut 8/10, 7 sk). Brzoja je dodao 16 uz 7 skokova i 5 osvojenih lopti. Pandurić je ubacio 15 uz 6 asista, a Danko Branković 12 uz 8 skokova i 3 blokade. Kod Osječana Đorđe Topolović je ubacio 14, Vito Porobić 11, a James Frye 10.

Preuzeto sa: Košarkaški savez Zagreba

Sljedeća utakmica Vrijednosnica Osijek je u petak,  02.10.2020. u 18:00 sati protiv KK Split u Osijeku.