Večeras su Vrijednosnice u Gradskom vrtu pobijedile KK Zagreb.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zagreb 73:63 (17:19, 20:22, 22:9, 14:13)

Vrijednosnice: Bradford 26, Dmitrović 7, Vladović 10, Budimir 12, Krajina 5, Flanjak 3, Martinović, Tomljenović 2, Bošnjak 4, Sudžum 4.

Zagreb: Joksimović K. 3, Krstanović 7, Jelenek 1, Benković, Levanić-Kutni 29, Joksimović D. 3, Parlov, Turić 5, Tomić 3, Rađa 4, Čorko 8.

Prvih 10 minuta ekipe su bile podjenake, igralo se koš za koš. U drugoj četvrtini Vrijednosnice su imale problema u napadu i velik broj pogrešaka te Zagreb ostvaruje vodstvo od 12 poena (27:39), no Brokeri do kraja prvog poluvremena smanjuju na 37:41. U drugom poluvremenu Vrijednosnice su okrenule utakmicu u svoju korist, napadački su bile bolje te agresivnijom igrom pobjeđuju sa 73:63. Brokere su predvodili Bradford sa 26 poena, Budimir 12, Vladović 10 dok je ekipu Zagreba Levanić-Kutni sa 29 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitam momcima na pobjedi. Obrambeni dio smo odradili odlično, u napadu je malo bilo problema, no to je sve zbog skraćene rotacije. Ne mogu dočekati da nam se vrate ozljeđeni igrači, da budemo kompletni i da idemo dalje.

Trener Zagreba – Edin Hadžić: Čestitam Osijeku na pobjedi. Mi smo se dobro borili, imali smo nesreću da nam se igrač prve petorke ozljedio početkom utakmice. Čestitam svojim dečkima na odličnoj borbi, bili smo ovaj tjedan i nešto ozljeđeni. Bila je ovo teška utakmica, vidit ćemo se još dva puta u ligi za prvaka.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 04.03.2023. protiv KK Omiš Čagalj Tours u 17:00h u Osijeku.