Danas su Vrijednosnice pobijedile ekipu Omiš Čagalj Tours.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Omiš Čagalj Tours 84:63 (27:13, 25:20, 16:13, 16:17)

Vrijednosnice: Bradford 7, Dmitrović 20, Tomljenović 9, Budimir 4, Krajina 17, Vranješ, Vladović, Šiško 8, Bošnjak 5, Sudžum 14.

Omiš: Mirković 20, Petrašić, Šipić, Fulgosi 9, Topić 8, Jović 14, Živaljić, Jurčević 12.

Vrijednosnice su od samog početka pokazale dominaciju nad protivnikom, nakon prve četvrtine povele su sa 27:13, u drugoj četvrtini se vodstvo povećalo te ekipe odlaze na odmor rezultatom 52:33. Brokeri su u drugom poluvremenu nastavili u istom ritmu, dok Omiš nije pružao dovoljno jak otpor. Domaćin je tijekom cijelog susreta bio agresivniji, igrao je bolje u svim segmentima te zasluženo pobijedio sa 84:63. Vrijednosnice Osijek predvodili su Dmitrović sa 20, Krajina 17 te Sudžum 14 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitam momcima na pobjedi. Malo smo pali u drugom poluvremenu, završili smo utakmicu sa sedam igrača, neki momci su igrali previše minuta i to se osjetilo u drugom poluvremenu. Nadam se da ćemo se brzo oporaviti svi i biti kompletni.

Trener Omiša – Ante Nazor: Čestitam pobjedniku na utakmici, zaista su od samog početka pokazali kvalitetu, jedan rang više u odnosu na nas. Mi smo desetkovani, žao mi je što nismo pružili bolji otpor, mislim da smo mogli pokazati više koncetracije i borbenosti.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u ponedjeljak, 06.03.2023. u 21:00h protiv Šenčura iz Slovenije. Utakmica se igra u Širokom Brijegu u sklopu NLB ABA lige 2 uz direktan prijenos na Arena Sport TV.