Danas su Vrijednosnice pobijedile ekipu Omiš Čagalj Tours.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Omiš Čagalj Tours 83:53 (23:20, 20:11, 19:8, 21:14)

Vrijednosnice: Levanić-Kutni 14, Vladović 5, Budimir 4, Sudžum 19, Butorac 7, Bradford 9, Flanjak 9, Dmitrović 2, Tomljenović 4, Šiško 6, Bošnjak, Krajina 4.

Omiš: Mirković, Rašetina 4, Jović 14, Petrašić 3, Fulgosi 11, Topić 5, Jurčević 16.

Iako su Vrijednosnice od početka držale vodstvo, ekipa Omiša je prvih 15 minuta pružala dobar otpor. Nakon toga Brokeri su napravili prvu veću prednost od 10 poena za 33:23 te prvo poluvrijeme završava sa 43:31. U drugom poluvremenu se raspala igra gostiju, Vrijednosnice su napravile seriju 16:0 dok je Omiš prvi poen upisao tek u šestoj minuti. Dobrom igrom, visokom energijom i velikom rotacijom Vrijednosnice povećavaju vodstvo te zasluženo pobjeđuju sa 83:53. Vrijednosnice su predvodili Sudžum sa 19 i Levanić-Kutni sa 14 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitam momcima na pobjedi. Ekipa Omiša došla je dosta oslabljena, nisu mogli pratiti naš ritam. Zaslužena pobjeda, ima dobrih stvari koje smo radili, ima nekih na kojima još trebamo raditi.

Trener Omiša – Ante Nazor: Čestitam Vrijednosnicama na pobjedi, stvarno su demonstrirali jednu širinu i kvalitetu u ovom susretu. Mi smo se suprostavili u prvih 15 minuta, nažalost nismo imali snage, rotacije, fond igrača da u tom ritmu igramo cijelu utakmicu. Želim protivniku sve najbolje dalje.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 12.04.2023. protiv KK Ribola Kaštela u Osijeku u 17:00h.