Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu od Sonik Puntamike.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Sonik Puntamika 70:80 (20:23, 15:16, 9:21, 26:20)

Vrijednosnice: Lisica 12, Kujundžić 10, Porobić 16, Lakić 11, Paić 16, Mihić, Maskaljević, Filipović, Tokić 1, Špehar, Ćosić, Topolović 4.

Sonik: Vladović 11, Palčić 19, Runjić 10, Cvitković 12, Zovko 6, Rašić 8, Šarlija 8, Bubić, Vrunčić 6, Zelanto.

U prvoj četvrtini utakmice su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. U drugoj su domaćini vijali Sonik koji je poveo najviše sa osam razlike, no do kraja prvog poluvremena Vrijednosnice smanjuju na 35:39. U nastavku su gosti bili energetski puno jači, s lakoćom su osvojili četvrtinu sa 21:9 za 44:60. Iako su gubili i sa 18 razlike, Brokeri su se vratili u utakmicu u posljednjih nekoliko minuta. Pavao Paić iz slobodnih bacanja je smanjio rezultat na 65:70, Sonik je zabio dva slobodna bacanja a minutu i 38 sekundi do kraja koševima Vite Porobića igrači Stipe Šarlije dolaze do četiri poena zaostatka za 68:72, no do kraja Sonik zasluženo pobjeđuje sa 70:80. Najefikasniji igrači Vrijednosnica bili su Porobić i Paić svaki po 16 poena, a kod gostujuće ekipe Palčić 19 i Cvitković 12 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Stipe Šarlija: Čestitao bi Soniku na zasluženoj pobjedi. Mislim da je ovo naš maksimum, momci su u glavi već na ljetovanju i jako su umorni.

Igrač Vrijednosnica – Vito Porobić: Jedna dosta čudna utakmica. Na početku smo bili uspavani, u drugo poluvrijeme smo krenuli agresivnije i opet smo pali. Probudili smo se nažalost tek zadnjih pet minuta, krenuli pritiskat dobro je to izgledalo no nismo uspjeli okrenuti. Nažalost za nas doigravanje ne postoji, trudili smo se, radili ali nažalost nismo uspjeli.

Trener Sonika – Hrvoje Vlašić: U pripremi za ovu utakmicu naveli smo dva prioriteta koja će nas odvesti u smjeru kojem želimo, a to je limitirat Osijekov napadački skok i poene iz napadačke tranzicije. Momci su odradili fenomenalan posao, kad tome dodam još karakter koji su pokazali s obzirom da smo jedva skrpali ekipu za ovu utakmicu gdje nam je dosta igrača ozlijeđeno, gdje smo izašli iz ritma od pet utakmica u 13 dana na koje nismo navikli. Mislim da mogu čestitati momcima na karakteru koji su pokazali i kako su izvukli ovu uzakmicu.

Igrač Sonika – Daniel Zovko: Očekivano teška utakmica do samog kraja, nije bilo lako. Jako bitna pobjeda za nas i dalje smo u borbi za peto mjesto, imamo još jednu utakmicu sljedeći tjedan. Osijeku želim sve najbolje u zadnjem kolu, mi idemo dalje, okrećemo se Šibeniku, dat ćemo sve od sebe da pobjedimo.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u petak, 30.04.2021. u Gorici u 17:00h.