Večeras su Vrijednosnice izgubile utakmicu od Alkara u Sinju.

KK Alkar – KK Vrijednosnice Osijek 80:73 (14:22, 14:16, 31:13, 21:22)

Alkar: Louiserre 7, Krstanović 4, Vučić 5, Mcglynn 26, Lisica 11, Mastelić, Gizdavčić 2, Putnik 1, Lukačić 2, Šarić 5, Tomašević 17, Jukić.

Vrijednosnice: Tomljenović 2, Porobić 11, Kuany 22, Bošnjak, Topolović 9, Dugandžić, Grušanović 26, Tokić, Perković 3, Džajić.

Vrijednosnice su odigrale odlično prvo poluvrijeme, dominirali su u svim segmentima igre, dvaput su poveli sa 11 poena te prvih 20 minuta završava sa 28:38. Nakon odmora domaćini su napravili preokret, u 22.minuti tricom Tomaševića izjednačili su na 39:39, za 10 minuta ubacili su 7 trica te treća četvrtina završava sa +8 za Alkar (59:51). Utakmica je bila napeta do same završnice, 80 sekundi do kraja rezultat je bio izjednačen (73:73) nakon toga domaćin je ubacio još 7 poena te pobjeđuje sa 80:73. Brokere su predvodili Grušanović sa 26 te Kuany sa 22 poena.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 24.04.2022. protiv Šibenke u Osijeku u 17h.