U organizaciji košarkaškog kluba BC Kaposvari u mađarskom Kapošvaru održan je košarkaški turnir kojeg je osvojila ekipa iz Pečuha, pobijedivši u dramatičnoj završnici domaći Kapošvar (92:94).

Nakon što su u polufinalu izgubili od PVSK Panthersa iz Pečuha (69:62), u utakmici za treće mjesto „Brokeri“ su također poraženi od mađarskog kluba Jászberényi KSE (89:81).

U polufinalnoj utakmici Darda je igrala ravnopravnu utakmicu protiv mađarskog prvoligaša, bili su košarkaši Darde u vodstvu 37 minuta ali posljednju četvrtinu „Brokeri“ gube sa rezultatom (21:10) i umjesto finala odlaze u razigravanje za 3. mjesto.

Pécsi VSK-PANNONPOWER – KK Vrijednosnice OS Darda 69-62 (18-15, 18-23, 12-14, 21-10)

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing 4, Kovács P. 13/6, Legion 15/3, Dill 10, Tóth N. 14. Bödör 3, Horváth B. 2, Halász, Nagy K., Bíró O. 9/9, Csabay Trener: Csirke Ferenc

KK Vrijednosnice OS Darda: Glavinić 6/3, Meznarić 5/3, Pandurić 8, Perajica 17, Tešija 9/3. Bičvić 16/6, Šarić 2, Cvitanović 1. Trener: Senad Muminović.

U utakmici za treće mjesto, mađarski Jászberényi KSE već je na poluvremenu bio u plusu 16 poena. Buđenje Baranjski košarkaša počinje u drugom poluvremenu. „Brokeri“ 4 minute prije kraja utakmice stiže se na zaostatak od samo 2 poena (72:70), no za više nije bilo snage i koncentracije.

KK Vrijednosnice Os Darda : BC Jaszberenyi 81:89  (20-24, 14-26, 21-21, 26-18)

KK Vrijednosnice OS Darda: Glavinić (2), Meznarić (15/3), Pandurić (17/3), Perajica (12), Tešija (13). Bičvić (21/3), Šarić (-), Cvitanović (1). Trener: Senad Muminović.

TOP COP Security Jászberényi KSE: Rakics (16/6), Madár A. (4), Markovics (11), Horti (11), Dramicsanin (27/12). Szabó P. (12/6), Török (4), Molnár B. (-), Varga (3/3). Trener: Földi Sándor.

.

Za Dardu je svoje prve utakmice u žutom dresu igrao i Josip Glavinić, organizator igre koji je došao iz Križevaca. Josip je pokazao kako ima potencijala ali i da je trenutno nedovoljno spreman. Na turniru nisu igrali ozlijeđeni Mirza Hrnčić i Antun Hrkač. U finalnoj utakmici PVSK iz Pečuha pobijedio je domaćina turnira Kaposvári KK (94:92).