Košarkaši Vrijednosnica Osijek na domaćem parketu zasluženo su pobijedili ekipu KK Splita i ostali u borbi za 5 mjesto koje vodi u Ligu za prvaka.

Brokeri odlično otvaraju utakmicu i nakon vodstva (8:0) trener Splita Ivica Skelin primoran je zvati minutu odmora. Nakon pauze gosti se bude i do kraja četvrtine prelaze u vodstvo +2 (20:22). Sredinom druge dionice gosti odlaze na neugodnih +6 (27-33), ali do poluvremena domaći košarkaši poenima Karlovića i Šarca smanjuju na -3 (35:38). U drugo poluvrijeme Brokeri ulaze čvršće i agresivnije. Dvojac Aljoša Šarac i David Ušić stvara prednost od +8 poena (50-42), nakon koje gosti iz Splita dolaze na -4 (54-50). Osječki košarkaši ponovno odlaze na +10 a gosti se u posljednjim minutama susreta zahvaljujući tricama Filipovića i Dijana približavaju na (67:64). Tricu za kraj pogađa Arijan Došen i postavlja konačnih (70-64). Najučinovitiji Broker sa double – double učinkom bio je David Ušić; 20 poena, 11 skokova i 2 asistencije. Double – double učinak ostvario je i Aljoša Šarac koji je postigao 16 poena, 12 skokova i 3 asistencije. Košarkaše Splita po učinkovitosti predvodio je dvojac Subotić 12 i Filipović sa 11 poena.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 70:64 (20:22, 15:16, 17:7, 18:19). (35:38)

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžoć 2, Zebić 2, Došen 9, Diminić, Ušić 20, Bičvić, Pandurić 6, Šarac 16, Krajina, Karlović Mat. 9, Karlović Mar, Turalija 6.

KK Split: Subotić 12, Kalajdžić 2, Kotrulja 3, Markulin, Filipović 11, Dijan 7, Matić, Jukić 10, Najev 8, Đugum 4, Ćubela 2, Širko 5.