Večeras je odigrano 10.kolo HTPL u kojoj su Brokeri pobjedili Škrljevo.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Adria Oil Škrljevo 108:96 (36:24, 22:21, 19:28, 31:23)

Vrijednosnice: Bašić 15, Jordano 29, Ćorić 27, Buljević 2, Darling 6, Filipović 1, Kujundžić 26, Dmitrović, Šarenac 2, Pšihistal, Beneš, Turalija.

Škrljevo: Vucić 3, Boban 13, Batur 18, Gospić 22, Riewer 7, Pandurić 24, Cvitković, Benković 7, Bjelanović 2, Vrkić.

Prvo poluvrijeme Vrijednosnice igraju puno bolje od gostujuće ekipe, dominantniji su, a posebno se isticao igrač Antonio Jordano koji je u sedmoj minuti utakmice postigao velikih 19 koševa. Iako gostujuća ekipa pokušava dostići domaćina, Brokeri odlaze na poluvrijeme sa plus 13 rezultatom 58:45. Drugo poluvrijeme obje ekipe otvaraju sa velikim brojem grešaka i promašaja no Škrljevo pravi veliki preokret te se u šestoj minuti nastavka približavaju na 64:58. Nakon toga, zabijenim košem Ante Gospića dolaze na minimalnu prednost rezultatom 64:62 i osvajaju treću četvrtinu sa 19:28. U završnici gosti nisu mogli pratiti ritam Vrijednosnica te utakmica završava rezultatom 108:96. Trener Vrijednosnica Domagoj Kujundžić u poslijednjim minutama pružio je priliku mladom Vuku Dmitroviću, Francu Filipoviću, Pavao Pšihistalu i Alenu Beneš. Kod Vrijednosnica najbolji su bili Jordano, Ćorić i Kujundžić a kod Škrljeva Pandurić, Gospić i Batur.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Na svakoj utakmici imamo jednu rupu iz koje ne znamo izaći, steknemo vodstvo, uzmemo 2,3 nerezonska šuta, uzmemo 2,3 asistencije, završavamo atraktivnim potezima napade i to nam se odbije o glavu, međutim kod nas najstariji igrač ima 25 godina. Nama nije problem napad, u napadu smo jedna od najboljih ekipa, no obrana nam je problem. Čestitam svojim igračima.

Igrač Vrijednosnica – Antonio Jordano: Znali smo da je Škrljevo nezgodna ekipa, imali smo dosta sreće u prvom poluvremenu, dosta otvorenih šuteva koje smo iskoristili. Uz malo muke smo na kraju došli do vrijedne pobjede.

Trener Škrljeva – Damir Rajković: Osijek je zasluženo pobjedio, čestitam na pobjedi. Mislim da smo nakon Zaboka odigrali dobru utakmicu dok smo imali snagu i kvalitetu. Bili smo dobri dok nismo došli na četiri  faula Gosipića i Batura, došli smo na -2 razlike, međutim više nismo mogli odgovoriti na agresiju Osijeka, s obzirom na malu rotaciju mislim da smo odigrali korektnu utakmicu.

Igrač Škrljeva – Ante Gospić: Čestitke Osijeku, odlično su odigrali utakmicu, u jednom dijelu smo se uspjeli vratiti na -2, no jednostavno nismo uspjeli to izdržati. Čestitke dečkima na dobroj utakmici i treneru na dobrom skautingu, nama ostaje još samo raditi i raditi.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u utorak u Grazu, 3.12.2019. sa početkom 19:30 protiv UBSC Raiffeisen Graz.