Kako su Vrijednosnice Osijek u sklopu 13. kola A1 lige slobodne, prvenstvenu stanku iskoristili su sudjelovanjem na ‘’Međunarodnom novogodišnjem turniru Futog 2016’’.

Uz domaćina ‘’KK Futog MD Tupanjac’’ učesnici turnira su ‘’KK Vojvodina Novi Sad’’, ‘’KK Proleter Zrenjenin’’ i  KK Vrijednosnice Osijek’’.

Rezultat prvog dana turnira:

KK Futog MD Tupanjac – KK Vrijednosnice Osijek 67:83 (14:20, 20:19, 16:29, 17:15).

KK Vrijednosnice Osijek: Šarac A. 2, Pandurić 11, Turalija 6, Karlović Mat. 21, Karlović Mar. 16, Ušić 7, Zebić 5, Bičvić 4, Krajina 7, Žulj, Došen 4, Šarac J.

Drugi dan turnira u finalnoj utakmici su se sastali KK Proleter iz Zrenjanina i KK Vrijednosnice iz Osijeka. Brokeri loše otvaraju utakmicu i nakon 7min postižu samo dva poena. Do kraja prve četvrtine samo malo ublažavaju razliku i gube 23:9. Nakon toga se “Brokeri” bude i do kraja utakmice dobivaju tri četvrtine. Nažalost to nije bilo dovoljno za osvajanje turnira u Futogu. Utakmica završava rezultatom 82:77 za KK Proleter iz Zrenjanina. Nagrada za najboljeg strijelac turnira je pripala Filipu Vukosavljeviću iz pobjedničke ekipe. Trener Vrijednosnica Vladimir Krstić je iskoristio turnir za uigravanje ekipe za sljedeći ligaški susret.

KK Proleter Zrenjenin : KK Vrijednosnice Osijek 82:78 (23:9, 17:22, 23:24,19:23)

KK Proleter Zrenjenin: Lalić 13, Dudaš, Surov 4, Subotić9, Vico, Todosijević, Vukanović, Martinović 5, Rajković 3, Nikolić 10, Vukosavljević 25, Božović 13.

KK Vrijednosnice Osijek: Turalija 6, Ušić 18, Matej Karlović 15, Aljoša Šarac, Zebić 2, Pandurić 8, Krajina 4, Marko Karlović, Došen 3, Bičvić 20, Žulj, Jakov Šarac

Ovim putem pozivamo sve navijače zaljubljenike u košarku da podrže sljedeći vikend “Brokere” protiv trostrukog prvaka Europe Splita. Utakmica po rasporedu se igra 23.01.2016.god od 15:00 sati u maloj dvorani Gradski vrt.