Košarkaši Vrijednosnica OS Darde na domaćem parketu u susretu 6. kola Lige za ostanak svladali su riječki Kvarner 2010 (66:54).

Košarkaši Darde su tijekom cijele utakmice imali rezultatsku prednost. Na odmor su otišli sa  +14 (34:20), a najveću prednost „Brokeri“ su imali u 23. minuti (42:25). Kvarner je tek u samoj završnici susreta uznemirio domaćina. Pet minuta prije kraja posljednje četvrtine Kvarner dolazi na -6 (52:46), ali Darda odgovara sa dvije trice, Pandurića i Bičvića te otklanja sve dileme oko pobjednika. Do važnih bodova Vrijednosnice OS Darda predvodio je Veljko Budimir s 18 poena i 14 skokova, Luka Pandurić dodao je 16, a Antonio Bičvić 13 poena.

– Moram pohvaliti igrače jer su uložili ogroman trud u ovih 40 minuta. Zalaganje je bilo na visokoj razini, a kakvu smo obranu igrali, najbolje svjedoči podatak da smo primili 54 poena, od toga samo 20 u prvom poluvremenu. Obranom smo usmjerili tijek susreta na svoj mlin, a kada se suparnik približio, dobro smo reagirali i u napadačkom dijelu – rekao je trener Darde Senad Muminović.

KK VRIJEDNOSNICE OS DARDA – KK KVARNER 2010   66:54 (14:6, 20:14, 14:16, 18:18)

VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Kordić 4, Vlaić, Budimir 18, Mileković 8, Bičvić 13, Peraica 5, Mandić 2, Čutuk, Kujundžić, Pandurić 16.

KVARNER 2010: Češković, Blajić 8, Kučan, Šimović 15, Surina 2, Juričić 2, Cinac 11, Pehar, Boban 14, Legović 2, Širko, Lipovščak.