Nedjeljnom utakmicom u Gorici zaključeno je 10. kolo A-1 hrvatske lige košarkaša. Kod novog prvoligaša gostovali su Osječani, koji se i peti put ove sezone kući vraćaju praznih ruku.

Nisu “Brokeri” bili bez izgleda, no lošije izdanje u trećoj četvrtini presudilo je u korist domaćina. U prvih 20 minuta Goričani su, istina, gotovo stalno vodili, ali razlika nije iznosila više od šest poena. Na kraju druge četvrtine bilo je (44:44), a Osječani su nastavak otvorili s pet uzastopnih poena, što im je donijelo i najveću prednost na utakmici. No ona se nešto poslije potpuno istopila, Gorica je, predvođena raspoloženim Krasićem i Žižićem, povećavala razliku, koja je u 32. minuti bila najveća, +12 (74:62). Pokušali su gosti uhvatiti priključak, pet minuta prije kraja zaostajali su pet poena, no momčad Senada Muminovića, nije pronašla način kako doći do prve gostujuće pobjede. Obije ekipe su bile napadački raspoložene, a prednjačili su i prevagu u utakmici stvorili veteran Bariša Krasić (33 poena, 10 skokova, 5 blokada) i mladi Cibonaš Ante Žižić (22). Kod momčadi Vrijednosnica Osijek najučinkovitiji bio je dvojac Tončinić (21) i Aljoša Šarac (18) poena.

KK Gorica – KK Vrijednosnice Osijek 94:82 (21:20, 23:24, 28:18, 22:20).

Gorica: Majcunić, Rogić 7, Petrović 10, Herendić 9, Kuga, Tomić, Žižić 22, Krasić 33, Pašalić, Gazić 10, Primorac 3.

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić, Meznarić 14, Došen 6, Buha 2, Tončinić 21, Bičvić 12, Pandurić 7, Šarac A.18, Šarac J, Krajina 2.