Košarkaši Vrijednosnica Osijek pobijedili su sastav Šibenskog Jollya u utakmici posljednjeg kola Lige za ostanak i tako potvrdili prvoligaški status.

Osječani su slavili u dvorani Gradski vrt rezultatom 81:67. Od početka utakmice domaći žuti bili su bolja momčad, u vodstvu i već nakon 10 minuta igre imali plus 11, a do poluvremena Brokeri su otišli na razliku od 17 koševa. Nastavili su u toj seriji izabranici trenera Vladimira Krstića i u trećoj četvrtini i kada su imali 23 poena razlike ipak je došlo do malog opuštanja u samoj završnici susreta pa je Jolly ublažio poraz na 14 razlike. No ova je utakmica svakako bila za Brokere najuvjerljivija i najbolja ovoga proljeća. Najefikasniji igrači bili su Aljoša Šarac s 18 poena i Luka Pandurić sa 16. Košarkaši Vrijednosnice Osijek tako su osigurali i osmu uzastopnu prvoligašku sezonu, koja bi po svim najavama mogla biti i najjača do sada jer bi se ligi od početka trebali priključiti Cedvita, Zadar i Cibona.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Jolly JBS 81:67 (29:18, 19:13, 15:9, 18:27)

KK Vrijednosnice Osijek: Vincetić, Zebić 9, Došen 3, Bušić, Ušić 9, Bičvić 5, Pandurić 16, Šarac A 18, Krajina 11, Karlović Mar 6, Turalija 2, Šarac J 2.

KK Jolly JBS: Gulam 7, Pavlović 5, Mustapić, Kraljević, Vrlika 10, Brkić 10, Perković 14, Segarić 9, Vladović 12, Elez, Petković.