Košarkaši Vrijednosnica OS Darde su na domaćoj premijeri ugostili Alkar iz Sinja i u rijetko viđenoj završnici upisali svoj prvi domaći poraz sa rezultatom (79:82).

Košarkaše Vrijednosnica OS Darde na otvaranju susreta zadesila je prava tricaška kanonada, sijevalo je sa svih strana pa je Alkar vrlo lako došli do osam poena prednosti (6:14). Baranjci su tada krenuli agresivnije, razigrao se Diminić i svoju momčad dovukao na -2 (16:18), ali do preokreta nije došlo. Alkar je polagano gradio svoju prednost i bez većih problema otišao na plus +12 (25:37). Iako su domaći u dva navrata stigli do minus pet, na odmor su otišli sa zaostatkom od -7 poena (39:46). Ono što nisu uspjeli krajem prvog dijela, domaći su nadoknadili u nastavku. U 27. minuti semafor je pokazao (53:52), a nedugo zatim i prednost Brokera od šest poena (61:55). Posljednjih deset minuta na svaki povratak i približavanje Alkara činilo se da Brokeri imaju spreman odgovor. Tri minute prije kraja Perajica je smanjio na (70:69), ali tada na scenu ponovo stupa raspoložena domaća petorka  i minutu prije kraja otišli na +8 poena prednosti (79:71). Posljednju minutu zbog pet osobnih grešaka igru su morali napustiti Miše Diminić i Luka Pandurić. Stvar je tada u ruke uzeo Nikola Gaurina koji je pokrenuo (11-0) seriju, zatim tricom doveo Alkar na minus jedan. Posljednji napad domaćina bio je na razini prethodnih tragikomičnih pokušaja a Luka Žitko u posljednjoj sekundi postavio je konačnih (79:82). Prvo ime kod domaćih bio je Luka Pandurić koji je zabio 20 koševa, po 16 su dodali Kujundžić i Diminić. S druge strane Alkar je predvodio Gaurina s 15 i S. Modrić sa 13 poena.

KK Vrijednosnice Os Darda –  KK Alkar 79:82 (23:27; 39:46; 63:59)

VROS Darda: R. Kujundžić 16, Meznarić 13, Šarac, Diminić 16, M. Kujundžić, Bičvić 3, Mazić, Jakić, Hrnčić 11, Barišić, Pandurić 20, Turalija. Trener: Senad Muminović

Alkar: Mikulić 10, Jo. Boban, Bilandžić 4, M. Modrić 2, S. Modrić 13, Vitali 4, Ju. Boban 10, Gaurina 15, Žitko 10, Perajica 10, Župić 4, Kanaet. Trener: Damir Milačić