Brokeri su odigrali još jednu čvrstu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su upisali svoju četvrtu pobjedu u Ligi za ostanak. Vrijednosnice Osijek jučer su u dvorani Gradski vrt slavili protiv tradicionalno neugodnih košarkaša Zaboka sa rezultatom (65:58).

Nastavili su igrači trenera Vladimira Krstića pobjedničku seriju iako je Zabok prijetio više od trideset minuta. Brokeri su loše odradili prvih dvadeset minuta u kojima su pokazali veliku dozu nervoze, iako rezultatski zaostatak nije bio velik. Najveći minus Osječani su imali u 21. minuti -7 (30:37), a u 24. minuti osječka klupa zaradila je i tehničku pogrešku. Brokeri su morali biti uporni i strpljivi, a do preokreta stigli su u 35. minuti (52:51). Upravo je posljednja dionica bila ono što je trener  Vladimir Krstić priželjkivao od svojih igrača. Brokeri su bili maksimalno angažirani u obrambenim zadacima, zbog kojih košarkaši Zaboka nisu uspijevali doći do poena sve do 40. minute. Poene su postizali isključivo sa linije slobodnih bacanja. Važne poene u tim trenucima ubacio je mladi Ivan Zebić i dao potrebnu mirnoću domaćim košarkašima. U pobjedničkom sastavu uz Mateja Karlovića (13) i Aljošu Šarca (13), značajan doprinos važnoj pobjedi dali su Antonio Bičvić (7) i David Ušić (9). Domagoj Vuković bio je najefikasniji kod Zaboka sa 10 koševa, dok je Josip Naletilić zabio 9.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zabok 65:58 (12:14, 18:21, 15:16, 20:7)

KK VROS: Kujundžić 4, Zebić 7, Došen 4, Ilić, Ušić 9, Bičvić 7, Pandurić 4, Šarac 13, Krajina, Karlović Mat 13, Karlović Mar, Turalija 4.

KK Zabok: Kumanović 1, Anzulović 3, Lež, Pešut 8, Vučić 4, Črnjević 5, Torić 5, Palac 2, Tuđen 5, Lončar 6, Vuković 10, Naletilić 9.