U Novom Sadu košarkaši Vrijednosnica Osijek odigrali prvu pripremnu utakmicu za novu sezonu protiv domaćina Vojvodine.

Utakmicu bolje otvaraju agresivni domaćini i u prvoj četvrtini ostvaruju prednost od tri koša. Brokeri u drugoj četvrtini malo podižu intenzitet igre, te stižu domaćina i prelaze u vodstvo od (28:33), no igrači Vojvodine do kraja poluvremena smanjuju na (32:33). Nakon pauze Igrači trenera Vladimira Krstića dobro otvaraju nastavak, ali nakon tri minute igre Vojvodina preuzima inicijativu i čvrsto obranom, te kontrama odlazi na (60:51). U zadnjoj četvrtini Brokeri na krilima povratnika Mateja Karlovića (dvije trice u nizu), okreću rezultat i utakmica je u egalu sve do samog kraja. Kod vodstva Vojvodine (79:78) igrači Vrijednosnica se uspijevaju obraniti, te u kontra napadu Robert Kujundžić zabija koš sa zvukom sirene, te Vrijednosnice ostvaruju prvu pobjedu u novoj sezoni. Luka Pandurić je iskusno vodio ekipu u Novom Sadu, Antonio Bičvić je rutinski odradio svoje minute, Robert Kujundžić i Arijan Došen su pokazali želju i borbenost, no i nedostatak iskustva. Matej Karlović se odlično vratio nakon druge operacije koljena i po danas viđenom bit će veliko pojačanje, a njegov brat Marko je sve iznenadio brzom prilagodbom na ekipu. Centarskoj liniji noge su još vidno teške od atletskih treninga, mladi Ivan Zebić je pokazao da se na njega može računati dok Jakov Šarac danas nije dobio priliku zaigrati.

KK Vojvodina – KK Vrijednosnice Osijek 79:80 (20:17, 12:16, 28:18, 19:29)

Vojvodina: Atanasov 4, Kolarić 6, Jovičić 3, Bjelica 6, Prole, Jovišić 14, Verbaški 6, Prica 12, Kokanović 12, Jeremić 11, Berbakov 9.

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 2, Zebić 8, Došen 5, Diminić 8, Ušić 14, Bičvić 4, Pandurić 17, Karlović Mat. 14, Karlović Mar. 8, Turalija, Šarac J.