U sklopu 18. kola A1 košarkaške lige KK Vrijednosnice Osijek uvjerljivo su u derbiju začelja pobijedile košarkaše Splita sa rezultatom (83:56). Ovom visokom pobjedom Brokeri su prekinuli crnu seriju i vratili potrebno samopouzdanje u svoje redove.

Nakon niza od 4 poraza i puno problema s ozljedama, malo je tko očekivao ovako uvjerljivu pobjedu Brokera. Od prve minute igrači trenera Vladimira Krstića pokazali su čvrstu obranu, brze kontre i precizan napad dok svoj povratak na klupu KK Splita Ivica Burić neće pamtiti po dobrom. Već u prvom poluvremenu domaćin je potpuno nadigrao goste i nakon desetak minuta igre imao prednost od 15 poena (27:12), koju su do odmora podigli na visokih +26 (49:23). Dobra igra domaće momčadi nastavila se i nakon odmora a u 24. minuti prednost Brokera bila je nevjerojatnih + 32 (55:23). U posljednjoj četvrtini nije se dogodilo ništa značajnije tako da je trener KK Vrijednosnica Osijek mogao dati i pokoju minutu igračima sa manjom minutažom. Robert Kujundžić dominirao je skokom i drugu utakmicu za redom bio je jedan od najboljih igrača u ekipi Vrijednosnica Osijek. Aljoša Šarac vukao je ekipu kao pravi lider, Dejan Meznarić bio je prvi asistent ekipe dok je Arijan Došen uhvatio  5 skokova i osvojio  4 lopte. Prvo ime dvoboja bio je odlično raspoloženi Filip Tončinić s 24 koša i pet skokova dok je u redovima Splićana najučinkovitiji bio Toni Dijan sa 18 poena. Slijedeću prvenstvenu utakmicu KK Vrijednosnice Osijek igraju 07.ožujka u Šibeniku protiv KK Jolly JBS.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Split 83:56 (27:12, 22:11, 14:13, 20:20).

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 11, Meznarić 11, Došen 5, Jakić, Tončinić 24, Bičvić 4, Pandurić 10, Šarac A 16, Šarac J, Buljubašić, Turalija 2.

KK Split: Glavinić 8, Kotrulja, Mustapić 2, Kalajdžić, Markulin 8, Filipović 1, Đugum 5, Dijan 18, Mataić 2, Tešija 4, Jukić 8.