Planirano, ostvareno, ali nije bilo lako. Košarkaši Vrijednosnice Osijek dobro su se namučili na putu do pobjede u 21. kolu A-1 hrvatske lige.

Ulog je bio velik, jer znao je domaćin da bodovi protiv Gorice vrijede dvostruko. Na kraju, “brokeri” će prenijeti još dva boda u Ligu za ostanak, što je nakon viđenih 40 minuta u Gradskom vrtu i jedino važno.

Naime, dojam nije zaslužio visoku ocjenu, ponovno su Osječani prilično oscilirali, stoga i ne čudi da su gosti do samog kraja bili u igri za povoljan rezultat. No, s njim su na kraju zadovoljni domaćini, a do njega su došli zahvaljujući posljednjoj četvrtini koju su otvorili serijom 14:0. Drugi put su tako došli do dvoznamenkaste prednosti (78:66), dok su onu prvu prelako prosuli.

– Imali smo i odlično otvaranje treće dionice, u 22. minuti imali smo deset razlike, ali nismo prelomili utakmicu. Prelako se i prebrzo Gorica vratila u egal, jer smo u tim trenucima bili brzopleti. Stoga smo morali dobro zapeti da ostvarimo vrijednu pobjedu – kaže trener Vladimir Kristić, koji je upozoravao da Gorica nije nimalo bezazlen suparnik.

Krenuli su gosti u utakmicu s brzinskih 0:8, nakon čega je s tri trice Arian Došen sve vratio u normalu. Početkom druge četvrtine činilo se da će put do pobjede za Vrijednosnice Osijek biti olakšan, jer je zbog pet osobnih na klupu već u 11. minuti morao najiskusniji gostujući igrač Bariša Krasić. On je u prvom ogledu istih suparnika bio prvo ime (33 poena), ali u Gradskom vrtu je bio nervozan i neučinkovit. Njegov izostanak nije demoralizirao suigrače, čak ni kada su u 22. minuti gubili 53:43.

– Tada nismo bili mirni, naprotiv, ušli smo u jurnjavu koja odgovara suparniku. Vratili smo ih potpuno u igru, ali, srećom, odlično smo otvorili posljednju dionicu, a uspjeli smo podignuti i defenzivni dio na vrijeme – pojašnjava Krstić.

Napadačka injekcija stigla je od Luke Pandurića koji je dotada bio rezerviran. No, njegove dvije trice, ukupno deset poena u te furiozne četiri minute, najavile su slom Gorice. Inače, do tada je glavni napadački teret podnio dvojac Filip Tončinić/Dejan Meznarić (u drugoj četvrtini zajedno su postigli 22 od ukupno 24 poena). Bilo je nužno da im se netko priključi, ali da se i nešto obrani pred svojim košem. Primili su domaćini na kraju previše, ali u posljednjih deset minuta gosti su zabili 14 poena. Da domaćin nije brzao, pobjednik bi se riješio i ranije, 56 sekundi prije kraja bilo je još dostižnih 82:78, ali četiri pogođena slobodnjaka u nizu Aljoše Šarca bili su konačna potvrda da Gorica kući ide praznih ruku.

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK : KK GORICA 86:80 (24:21, 24:22, 16:23, 22:14)

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Kujundžić 2 (0-1), Meznarić 15, Došen 12, Jakić, Tončinić 24 (6-8), Bičvić 2 (0-2), Pandurić 17 (2-2), Šarac 12 (7-7), Žulj, Buljubašić, Turalija 2.

KK GORICA: Gazić 6, Majcunić 6, Ušić 19 (4-5), Krasić, Joksimović, Kuga 4, Lebo, Herendić 16 (2-2), Rogić 16, Lončar 13 (5-6).

Tekst i Foto: Glas slavonije