Košarkaši Vrijednosnica OS Darde su sa 23 poena razlike pobijedili košarkaše Splita u utakmici 17. kola A-1 lige. Brokeri su sa uvjerljivom pobjedom podigla si neophodno samopouzdanje potrebno za osvajanje bodova u Dubrovniku.

Susret je obilježila čvrsta i agresivna darđanska obrana, te atraktivni koševi iz tranzicije. Samo je prvi period igre nudio neizvjesnost, sve nakon toga otišlo je na stranu domaćina. Split je vodio u prvoj četvrtini u dva navrata, nakon toga domaćin je preuzelo prednost koju nije ispuštao do kraja susreta. U posljednjoj četvrtini domaća prednost rasla je sa (70:51), preko (80:59), do najviših (88:61) i konačnih (90:67). Dejan Meznarić bio je predvodnik Dardine pobjede s 18 poena, 8 asistencija i 5 skokova. Budimir i Pandurić pridružili su mu se sa 14 koševa. U splitskoj momčadi najučinkovitiji bio je trojac Sobin 20, Subotić i Mimica sa po 19 poena.

KK VRIJEDNOSNICE OS DARDA – KK SPLIT 90 : 67 ( 23:17, 26:24, 19:10, 22:16)

VROS Darda: Kordić, Meznarić 18, Vlajić 10, Budimir 14, Mileković, Bičvić 13, Perajica 12, Mandić, Radoš, Ćutuk, Jugo 9, Pandurić 14.

Split: Subotić 19, Matić, Marinelli, Vuković 7, Babić, Markulin, Filipović 2, Najev, Reinholt, Sobin 20, Mimica 19.