Košarkaši Vrijednosnica OS Darde upisali su svoju treću pobjedu u nizu. U derbiju začelja u vrlo važnom susretu „Brokeri“ su slavili nad ekipom Dubrave rezultatom (99:85), prepustivši „Lavovima“  posljednje mjesto A 1 lige.

U vrlo značajnoj utakmici za obije momčadi, ekipa  Borisa Gnjidića samo je tijekom prve četvrtinu bila u rezultatskoj prednosti (25:18), zahvaljujući sjajnom Matteu Jurčiću koji je imao odličnu šutersku večer (tri trice u prvoj četvrtini). Krajem prve četvrtine probudio se i Zvonimir Ridl, povukavši  sa sobom Ivana Krolu i Antonija Bičvića.  Darda je na krilima raspoloženog trojca u 14. minuti susreta košem Bakovića po prvi puta bila u vodstvu(27:28). Brokeri su drugoj četvrtini sjajno koristili dominaciju raspoloženog Ivana Krole i  iz reketa punili koš Dubrave. Kako se Darda ne bih odlijepila na značajniju  razliku, pobrinuli su se Juričić i Bašić šutevima za tri poena (41:45). U drugom djelu susreta Darda je osim Ivana Krole dobila i Ivana Bakovića koji je svojim koševima  podebljavao prednost Baranjaca. U 27. minuti klupa Dubrave dobila je tehničku, što je sjajni dvojac Baković, Krolo iskoristio i nastavio puniti koš zagrepčana. Košem Krole s istekom treće četvrtine prednost Darde narasla je na (58:75). U posljednjoj dionici susreta Dubrava se na životu održavala tricama odlično raspoloženog Jurčića i Garme. Dardin dvojac Baković, Krolo odgovarao je domaćinu istom mjerom. Derbi začelja završilo je (85:99) uz 32 koša i 11 skokova fantastičnog Ivana Krole, 26 koševa Bakovića i 13 Ridla. Na strani „Lavova“ najubojitiji pojedinci bili su Juričić sa 27 (šut za tri 6/6) i Garma sa 18 poena.

DUBRAVA – VRIJEDNOSNICE OS DARDA 85:99 (25:18, 16:27, 17:30, 27:24)

Športska dvorana Dubrava. Gledatelja: 400.Suci: Ivan Paić (Zabok), Nikola Perlić (Velika Gorica), Danijel Perčić (Čakovec).

DUBRAVA: Čubrić, Buovac, Rikić 2, Brzoja 5, Cvjetković 11, Šarić 9, Primorac 2, Bašić 11, Garma 18, Juričić 27.

VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Kordić 8, Meznarić 10, Ridl 13, Milošević, Radoš, Bičvić 8, Krolo 32, Mandić 2, Baković 26, Ćutuk, Zucić, Gmajnički.