Igrači Vrijednosnica OS Darde su u posljednjoj utakmici redovnog dijela prvenstva pobijedili Zabok i kao prvoplasirana ekipa sa omjerom (8:2), kreću u Ligu za ostanak.

Domaći košarkaši bolje otvaraju utakmicu, u stalnom su vodstvu, dominiraju u skoku, igraju čvršće i organiziranije, te na poluvremenu vode sa +8 (43:35). Zabok se u trećoj četvrtini budi i serijom trica Tomasa, Marića i Mustapića dolaze i do prvog vodstva (56:57). U posljednjoj četvrtini „Brokeri“ su u vodstvu od 5 do 8 poena sve do 38. minute kada Lež pogađa tricu za (68:68). Nakon izjednačenja domaći košarkaši su smireniji i precizniji, te sa linije slobodnih bacanja privode utakmicu kraju (76:71). Najbolji pojedinac susreta bio je Alen Tepalovac sa valorizacijom 42, u koju je ugradio 20 koševa, 19 skokova, 2 asistencije, 2 blokade i jednu osvojenu loptu, a odlično su mu asistirali Luka Pandurić sa 22 koša, 6 asistencija i Mirza Hrnčić sa 20 koševa i 3 skoka.  Najučinkovitiji pojedinci u momčadi Zaboka bili su Marić 17 i Mustapić sa 11 poena. Liga za ostanak počinje 27.03.2013. a prvo kolo Vrijednosnice igraju u Križevcima.

KK Vrijednosnice Os Darda – KK Zabok  76:71 (25:21, 18:14, 15:21, 18:15).

VROS Darda: Kujundžić, Tešija 4, Bičvić 8, Mandić 2, Hrkač, Hrnčić 20, Pandurić 22, Turalija, Barišić, Tepalovac 20.

Zabok: Kuga 4, Pešut, Anzulović, Lež 5, Bundović 2, Vlaić 4, Črnjević 2, Marić 17, Mustapić 11, Vladović 10, Papac 5, Tomas 11.