Večeras su Vrijednosnice pobijedile Alkar u osmini Kupa Krešimir Ćosić.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Alkar 81:78 (28:24, 18:18, 19:17, 16:19)

Vrijednosnice: Ashton 25, Kujundžić 13, Vladović 9, Šiško 3, Primorac 13, Tomljenović, Dmitrović 2, Budimir 16, Divić, Šuvak.

Alkar: Alok 13, Green 9, Blatančić 22, Boban 8, Jukić 15, Pavela, Nazor, Čović, Matulina, Vučić 11.

Vrijednosnice su danas odigrale odličnu utakmicu, u prvoj četvrtini su povele sa 9 poena (25:16) a u drugoj su povećale na +12 (38:26) što je bilo i najveće vodstvo u susretu. Do kraja prvog poluvremena Alkar je smanjio zaostatak na 46:42. Drugo poluvrijeme proteklo je u istom ritmu, gosti su se nekoliko puta uspjeli približiti domaćinu, no bezuspješno. Brokeri su vodili cijelu utakmicu, kontrolirali su i napad i obranu te zasluženo pobijedili. Vrijednosnice Osijek su se ovom pobjedom prvi put  plasirale na final eight Kupa Krešimir Ćosić.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Nismo imali imperativ pobjede, mi smo išli opušteno u utakmicu, nadali smo se pobjedi i mislim da smo ju zaslužili. Prvi put u povijesti kluba smo se plasirali na final eight i čestitam momcima na tome.

Trener Alkara – Hrvoje Vučić: Nisam zadovoljan, utakmica je možda za gledatelje bila zanimljiva ali za nas je bila stresna i na kraju smo izgubili. Ovim putem čestitam domaćinu na fer borbi i pobjedi, želim im sreću u nastavku.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 03.12. u Osijeku protiv Marsonije u 17:00h.