Večeras su Vrijednosnice u Osijeku nadigrale ekipu Marsonije.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Marsonia 99:60 (23:17, 24:11, 24:8, 28:24)

Vrijednosnice: Ashton 16, Kujundžić 7, Vladović 17, Šiško 2, Primorac 19, Martinović 10, Tomljenović 4, Dmitrović 5, Budimir 6, Štebih 6, Divić 5, Šuvak 2.

Marsonia: Kovačević 6, Zadro 3, Špehar 6, Cvitković 8, Basset 6, Stojsavljević 6, Carević 3, Maskaljević 16, Filipović 3, Češkić 3.

Domaćini su nešto opuštenije krenuli u utakmicu, no nakon što su počeli igrati obranu su iz polukontre i kontre zabijali poene te su već u 14.minuti imali vodstvo od 20 poena za 37:17. Vrijednosnice Osijek su bile bolje u svim segmentima igre, kako je utakmica odmicala tako se njihovo vodstvo sve više povećavalo, a najveće je bilo od velikih 42 poena (99:57). Trener Domagoj Kujundžić dao je priliku svim igračima te su se svi upisali na listu strijelaca. Brokeri su smireno utakmicu priveli kraju te rutinski pobijedili sa 99:60. Najviše poena ubacili su Primorac 19, Vladović 17 te Ashton 16.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Ozbiljno smo shvatili ekipu Marsonie. Malo smo opuštenije ušli u utakmicu, ali smo poslije shvatili da moramo kvalitetno odigrati obranu, nakon toga su išle i kontre. Podijelili smo minutažu svima i mlađim igračima koji do sada nisu igrali da ih nagradimo za treninge. Slijedi derbi sa Zagrebom, neće biti lako, ali dat ćemo sve od sebe.

Trener Marosnije – Igor Kovačević: Čestitam ekipi Vrijednosnica na zasluženoj pobjedi, bili su bolji u svim segmentima igre, bili su bolji od pete minute do zadnje. Mi ćemo se pokušat borit sa ekipama koje su u našem rangu.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu, 09.12. u Zagrebu protiv Zagreba u 14:30.