Brokeri su u novu sezonu krenuli pobjedom protiv Hermes Analitice.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Hermes Analitica 100:69 (23:20, 24:15, 32:12, 21:22)

Vrijednosnice: Ashton 24, Kujundžić 19, Vladović 14, Šiško 7, Primorac 15, Martinović, Flanjak 1, Tomljenović 6, Dmitrović 2, Budimir 2, Divić 3, Šuvak 7.

Hermes: Grgić, Škara 7, Smolić 6, Kordić 15, Mileković 2, Spaseski 16, Tomasevich 14, Gazić 4, Martinac 3, Sedlar, Prlić 2, Dam.

Vrijednosnice su dobro otvorile utakmicu, povele su sa +12, no padom koncetracije Hermes zabija tri trice zaredom i do kraja četvrtine smanjuje na tri poena zaostatka za 23:20. U drugoj četvrtini gosti su poveli sa dva koša no Brokeri su se vrlo brzo vratili u početni ritam i na odmor odlaze sa 47:35. U drugom poluvremenu se raspala igra gostujuće ekipe dok su Vrijednosnice odigrale dobro u oba smjera te sve više povećavale vodstvo. Najveće vodstvo koje su domaćini imali je čak 35 poena, a utakmicu zaključuju sa 100:69. Trener Domagoj Kujundžić dao je priliku svim igračima, najviše poena zabili su Ashton 24, Kujundžić 19, Primorac 15 te Vladović 14.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Ušli smo dobro u utakmicu, onda smo malo pali, dozvolili smo im tri trice zaredom. Naglašavali smo prije utakmice da je to iskusna ekipa i da puno šutiraju za tri poena, vole šut izvana, mislim da je na kraju veća kvaliteta presudila i na kraju smo lagano dobili utakmicu.

Trener Hermesa – Zvonimir Mravak: Čestitam ekipi Osijeka na zasluženoj pobjedi. Mi smo se donekle držali na početku, do poluvremena nismo imali prevelik zaostatak. Nažalost, u dugovoru da u nastavak izađemo čvršće i jače nismo ispoštovali gdje se ekipa Osijeka ulaskom u drugo poluvrijeme odvojila na nedostižnu razliku i tu je utakmica završila.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u subotu, 14.10.2023. u Zagrebu protiv Mladosti u 19:00h.