Danas su u produžetku Vrijednosnice pobijedile Zagreb.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zagreb 88:81 (22:26, 13:12, 20:17, 20:20, 13:6)

Vrijednosnice: Ashton 29, Kujundžić 7, Bjelanović 13, Primorac 24, Kotrulja 2, Martinović, Gavranović, Tomljenović 4, Dmitrović, Vladović 6, Budimir 3, Šiško.

Zagreb: Joksimović 8, Galić 9, Krstanović 9, Buovac 22, Pitts 18, Katura 12, Jelenek 3, Turić, Vrkić, Perić.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, ostvarili su vodstvo od +10 za 13:23 što im je ujedno i najveće vodstvo u utakmici. Nakon toga Vrijednosnice su prebacile u višu brzinu, izmijenjujući se u vodstvu prvo poluvrijeme završava sa 35:38. U drugom poluvremenu ekipe su bile podjednake, četiri i po minute prije kraja domaćini su imali 7 poena prednosti, potom je usljedila serija Zagreba koji je uspio izboriti produžetak. Produžetak su Brokeri bolje iskoristili, Mladen Primorac je zabio 9 koša te Vrijednosnice odveo u novu pobjedu rezultatom 88:81. Ekipu trenera Kujundžića predvodili su Ashton sa 29 i Primorac sa 24 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: I prva utakmica sa Zagrebom je bila ratnička, očekivali smo da će danas biti slično. Imali smo dosta problema, vjerojatno i oni, sada je takva faza sezone. Nama Kujundžić nije trenirao cijeli tjedan, Budimir nije trenirao dugo, skrpali smo se za ovu utakmicu, najvažnije je da smo dobili. U utakmicu smo ušli premekano, primili smo puno koševa, ali ispalo je dobro.

Trener Zagreba – Bože Radoš: Napeta utakmica, dvije podjednake ekipe, borili smo se od prve do zadnje sekunde. Na kraju je presudila mirnoća Osijeka u samoj završnici gdje je Primorac zabio dvije trice i jedan težak šut za dva poena, mislim da je to na kraju presudilo utakmicu. Mislim da ne bi bilo nezasluženo niti da smo mi pobijedili.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 23.03. u Zadru protiv Jazina u 15:00h.