Večeras su Vrijednosnice odigrale utakmicu u sklopu Kupa Krešimir Ćosić u kojoj su izgubile od KK Bosco.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Bosco Zagreb 79:86 (15:32, 22:16, 21:22, 21:16)

Vrijednosnice:  Bradford 16, Vranješ 21, Budimir 7, Šiško 8, Sudžum 19, Martinović, Dmitrović 2, Tomljenović, Bošnjak 3, Perković 3.

Bosco: Matić 18, Katura 15, Primorac 13, Babić 13, Jurič 15, Kuzmanović 2, Šljivarić, Babić 8, Radulović, Čović.

Ekipa Bosca odigrala je odličnu prvu četvrtinu, nametnuli su tempo koji Vrijednosnice nisu mogle pratiti te u samo 10 minuta napravili veliku prednost od 17 poena za 15:32. Ostatak utakmice Brokeri su odigrali agresivnije, pružali su bolji otpor protivničkoj ekipi, ali je bilo teško smanjiti prevelik početni zaostatak. U posljednjoj dionici Vrijednosnice su se uspjele približiti gostima, minutu prije kraja došle su na -5 za 77:82, no posljednje poteze bolje je iskoristila ekipa Bosca koja zasluženo pobjeđuje sa 79:86.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: U prvoj četvrtini su oni igrali u jednom ritmu koji mi jednostavni nismo mogli pratiti, trebalo je vremena dok smo se adaptirali na brzinu, na promjene agresivnosti. Kasnije smo odigrali bolje, ali je razlika bila prevelika da bi preokrenuli rezultat.

Trener Bosca – Ivan Tomas: Čestitke momcima na prolasku u kup, mislim da smo odigrali jednu korektnu utakmicu. Bio je ključan naš ulaz u utakmicu, napravili smo jednu finu zalihu. Znali smo da neće biti lagana utakmica, čestitam domaćinu na dobrom otporu.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 11.12.2022. u 16:30h protiv KK Kvarner u dvorani Gradski vrt.