Košarkaši Vrijednosnice Osijek nastavili su uspješan niz nastupa na domaćem parketu. U stresnoj završnici ostvarili su još jednu važnu pobjedu.

Nakon dramatične završnice Brokeri su pobijedili košarkaše Zaboka sa (58:54) i došli do vrijednih bodova koji ih ostavljaju u utrci za Ligom prvaka. Uvodne minute subotnjeg dvoboja bile su izjednačene (6:5). Košarkaši Zaboka serijom (0-9) odlaze na osam poena prednosti sa kojom završavaju prvu četvrtinu (14:22). U drugoj četvrtini Zabok punih 7 minuta ne dopušta Brokerima koš iz igre. Motor ekipe Aljoša Šarac već u 13. minuti ima četiri prekršaja što koriste gostujući košarkaši i uz pomoć odličnog vanjskog šuta u 15. minuti ima najveće prednost od + 15 (14:29). Sjajno raspoloženi Robert Kujundžić pokreće seriju (8-0) i na odmor  Brokeri odlaze sa prihvatljivim zaostatkom od šest poena (26:32). U 25. minuti Brokeri uspijevaju izjednačiti na (37:37) a polaganjem Miše Diminića po prvi puta prelaze u vodstvo (41:39). Treću četvrtinu ekipa Vrijednosnica Osijek završava tricom Luke Pandurića za  prednost od + 3 (44:41). U posljednjoj četvrtini obije momčadi se izmjenjuju u vodstvu. Ekipa trenera Vladimira Krstića u 36. minuti odlaze na (54:48) ali se košarkaši Zaboka ponovo vraćaju. U zadnju minutu subotnjeg susreta ulazi se sa rezultatom (56:54). Vrijednosnice Osijek promašuju napad i gostima nude priliku za izjednačenje/pobjedu. Šut Vučića bio je kratak, Pešut krade loptu u reketu Vrijednosnica Osijek, ali je gubi, do nje dolazi Ivan Zebić, pronalazi Aljošu Šarca koji postiže koš za konačnih (58:54). Najbolji pojedinac susreta bio je Robert Kujundžić sa 12 poena i 10 skokova. Najviše poena (14) u domaćoj momčadi postigao odlični David Ušić uz 11 skokova. Kod ekipe Zaboka najprecizniji bili su centri Domagoj Vuković (17) i Hrvoje Vučić sa 14 poena.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Zabok 58:54 (14:22, 12:10, 18:9, 14:13)

KK Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 12, Zebić 2, Došen, Diminić 4, Ušić 14, Bičvić, Pandurić 5, Šarac 13, Krajina, Karlović Mat.8, Karlović Mar, Turalija.

KK Zabok: Vučić 14, Anzulović 3, Kumanović 2, Vuković 17, Pešut 2, Črnjević 2, Vučić 2, Lež 5, Lončar 6, Palac 1, Tuđen, Martinko.