Nakon prvenstvene pauze Vrijednosnice su pobijedile Samobor.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Samobor 96:77 (23:25, 31:16, 20:18, 22:18)

Vrijednosnice: Kujundžić 17, Vladović 21, Budimir 2, Šiško 15, Primorac 15, Ashton, Flanjak 2, Stojčić, Tomljenović 7, Dmitrović 11, Štebih, Šuvak 6.

Samobor: Lukačić 26, Ušić 17, Levanić-Kutni 15, Pavičić 2, Jacović, Strunjak, Mustafić 3, Sedlar 5, Macner 3, Prkačin, Jacović 6.

U prvoj četvrtini Vrijednosnice i Samobor su se izmijenjivali u vodstvu. U drugoj četvrtini domaćin je bio puno bolji, igrali su energičnije, zabijali lagane poene iz kontra napada, ubacili su 31 poen dok je Samobor 16, prvo poluvrijeme završava sa 54:41. U drugom poluvremenu Brokeri su bili sve bolji, dok gosti nisu nikako mogli smanjiti zaostatak. U posljednjih 10 minuta domaćin je otišao na +20 (92:72) te zasluženo pobijedio sa 96:77. Kod Vrijednosnica Osijek dvoznamenkasti broj poena upisali su: Vladović 21, Kujundžić 17, Šiško i Primorac po 15 te Dmitrović 11. Kristijan Vladović ostvario je i quadruple-double učinak sa 21 poenom, 10 osvojenih lopti, 10 skokova i 14 asistencija.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Krenuli smo malo lošije u utakmicu pustili smo da Samobor odigra ono što najbolje igra, nismo imali rješenja na njihovu peak igru. Međutim, drugu četvrtinu smo počeli već malo bolje trčati, imali smo dosta laganih poena iz tranzicije, odvojili smo se te do kraja držali prednost.

Trener Samobora – Gjuro Simon: Zaslužena pobjeda domaćih, previše laganih koševa su nam zabili iz kontra napada, slabo smo to obranili. Ova utakmica je i odraz nedovoljno dobrog kvantitativnig i kvalitativnog treninga u ovom božićno-novogodišnjem periodu . Falio nam je naravno i najbolji igrač, tako da okrećemo se novim utakmicama, Osijeku puno sreće u daljnjim utakmicama.

Sljedeći vikend Vrijednosnice igraju protiv Hermesa u Zagrebu.