Večeras su Vrijednosnice u Gradskom vrtu pobijedile ekipu Mladost.

KK Vrijednosnice Osijek – HAKK Mladost 85:81 (21:20, 18:23, 29:16, 17:22)

Vrijednosnice: Bradford 17, Vranješ 3, Budimir 12, Šiško 5, Krajina 5, Flanjak, Dmitrović, Tomljenović 3, Vladović, Bošnjak 18, Perković 6, Sudžum 10.

Mladost: Ogrizović 23, Zanki 10, Bilić 8, Ljubičić 3, Čolak 6, Bogdanović 20, Damjanić, Zemljić, Pavković, Mršić 9, Volčanšek 2, Turk.

Poprilično zanimljiva utakmica je odigrana večeras u Gradskome vrtu. U prvom poluvremenu ekipe su bile podjednake te su se izmijenjivale u vodstvu. Ekipa Mladosti povela je najviše sa 7 poena (25:32) te na odmor odlazi sa +4 za 39:43. Utakmica se prelomila u trećoj četvrtini, kada su Vrijednosnice napravile seriju 9:0 te su napravile i najveće vodstvo u utakmici od 16 poena za 64:48. Iako se činilo da se Mladost više ne može vratiti u utakmicu, 22 sekunde do kraja izjednačili su na 81:81, no posljednje sekunde su bolje iskoristili Brokeri koji pobjeđuju sa 85:81. Kod Vrijednosnica Osijek najviše poena zabili su Bošnjak 18, Bradford 17, Budimir 12 te Sudžum 10.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitke ekipi na pobjedi, četitke ekipi Mladosti na odličnoj utakmici. Imali smo problema u otvaranju utakmice, drugo poluvrijeme smo izveli petorku, igrali smo dobro dok smo imali snage. Čim smo krenuli u rotacije smo im opet dozvolili da se vrate u utakmicu, ali na kraju smo izvukli pobjedu.

Trener Mladosti – Anđelko Matov: Čestitam ekipi Osijeka na zasluženoj pobjedi, isto tako moram čestitati svojim igračima, danas su 35 minuta odigrali maksimalno koncetrirano. Cijena utakmice je došla u prvih pet minuta drugog poluvremena kada nas je Osijek poveo sa 10-tak razlike, nakon toga smo se morali vraćati u utakmicu. Napravili smo krivi korak u zadnjoj sekundi, presudila su slobodna bacanja. Želim Osijeku puno sreće u nastavku natjecanja.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u ponedjeljak, 23.01.2023. protiv KK Sloga u 18:00h. Utakmica se igra u Banja Luci u sklopu NLB ABA lige 2 te se može pratiti na Arena Sport TV.