Večeras su Vrijednosnice upisale nove bodove pobjedivši ekipu Kaštela.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Ribola Kaštela 65:60 (16:16, 15:14, 22:16, 12:14)

Vrijednosnice: Ashton 16, Kujundžić 7, Tomljenović 10, Šiško 13, Primorac 10, Martinović, Flanjak, Pavlović, Dmitrović, Budimir 7, Šuvak 2, Oreč.

Kaštela: Vidović 1, Klepo 14, Krešić 5, Zukanović 7, Zebić 9, Murko, Delaš 7, Markota, Alfirević, Kedžo 15, Bartulović 2.

Vrijednosnice su otvorile utakmicu sa 8:0 no gosti su do kraja četvrtine uspjeli izjednačiti na 16:16. U drugoj četvrtini Kaštela je povela sa 20:16 što im je bilo i najveće vodstvo u utakmici, prvo poluvrijeme završava s minimalnim vodstvom Vrijednosnica – 31:30. U nastavku su Brokeri povećali vodstvo na +7 poena koje gosti nisu mogli sustići. Vrijednosnice su imale problema u napadu, no unatoč tome su vodile gotovo cijelu utakmicu te pobijedile sa 65:60. Kod domaćih najviše poena zabili su: Ashton 16, Šiško 13, Primorac i Tomljenović svaki po 10 poena.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Jedna tvrda utakmica sa malo koševa, prva ove sezone koju smo odigrali na ovaj način. Obrana je bila dobra, ali napad nije služio, nije bilo raspoloženog igrača u napadu. Danas su igrači koji inače manje zabijaju odigrali bitniju ulogu u napadu od onih nositelja. Osjeti se nedostatak Vladovića u igri, ali napad nam je definitivno bio spor i bez ideje.

Trener Kaštele – Damir Rančić: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi. Mislim da smo mi šansu prokockali u prvom poluvremenu kad je ekipa Osijeka bila na “spavanju” a mi to nismo iskoristili, mislim da smo trebali voditi s nekom većom razlikom nego što je bio egal. U drugom poluvremenu su se oni odljepili  na neku razliku, mi smo uspjeli spustit na -4, međitim pravili smo neke individualne greške i to je na kraju presudilo. Okrećemo se dalje, sretno Osijeku.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju 04.02. protiv Stoje u Osijeku u 17:00h.