Večeras su Vrijednosnice u Osijeku nadigrale ekipu Samobora.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Samobor 93:48 (27:11, 19:11, 31:15, 16:11)

Vrijednosnice: Bradford 8, Tomljenović 3, Vladović 4, Budimir 7, Krajina 11, Flanjak 2, Martinovič, Dmitrović 9, Šiško 10, Bošnjak 14, Perković 10, Sudžum 15

Samobor: Vranješ 6, Sedlar 7, Rašić, Macner, Kujundžić 7, Glasnović 4, Pavičić 16, Spaseski 8.

Vrijednosnice Osijek evidentno su dominirale tijekom cijele utakmice. Već nakon prvih 10 minuta Brokeri su imali vodstvo od 16 poena (27:11), do poluvremena su povećali vodstvo na 24 (46:22) da bi zaključili utakmicu sa + 45 za 93:48. Vrijednosnice su imale kontrolu svih 40 minuta, odigrale su bolje u svim košarkaškim segmentima te zasluženo pobijedile. Trener Srđan Helbich dao je priliku svim igračima, a najviše poena ubacili su: Sudžum 15, Bošnjak 14, Krajina 11 te Šiško i Perković svaki po 10.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Srđan Helbich: Čestitam momcima na zasluženoj pobjedi. Od prve minute smo krenuli onako kako smo se dogovorili i držali smo to cijelu utakmicu. Čestitke i ekipi Samobora, želim im puno sreće u nastavku sezone.

Trener Samobora – Marin Sedlar: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi, razlika u kvaliteti je evidentna, želim im uspjeh u daljnjem natjecanju u ABA 2 kao i u nastavku našeg prvenstva. Mislim da smo mi danas igrali jako lošu utakmicu, ja sam svijestan da je ekipa Osijeka bolja od nas, ali mislim da smo mi u nekim dijelovima sramotno loše odreagirali.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u nedjelju, 12.02.2023. protiv KK Stoja u Puli, s početkom u 18:00h.